To uzdrowisko idealne na jesienny weekendowy wyjazd. Po sezonie trudno tu o tłumy

Szukasz idealnego miejsca na krótki jesienny wypad? Warto rozważyć popularne w naszym kraju miejscowości uzdrowiskowe. Można tam nie tylko odpocząć, ale i nieco poprawić swoją kondycję. Kołobrzeg to miejsce, w które warto wybrać się już po sezonie. Jesienią ma wyjątkowy urok.

Spacer po plaży w promieniach jesiennego słońca? Brzmi jak idealna weekendowa aktywność. W Kołobrzegu można nie tylko posłuchać kojącego szumu fal, ale i nieco podreperować swoje zdrowie. To uzdrowisko szczególnie warto odwiedzić już po sezonie. Wtedy z pewnością nie będzie tam tłumów. Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Uzdrowisko na weekend. Wybierz się nad morze!

Leczenie uzdrowiskowe to świetny sposób na wsparcie organizmu w walce z chorobą. Odpowiedni klimat, a także lecznicze zabiegi mają dobry wpływ na nasze zdrowie. W Polsce uzdrowiska cieszą się sporą popularnością wśród kuracjuszy, którzy mogą wybierać spośród ponad 40 tego typu lokalizacji. Położony w województwie zachodniopomorskim Kołobrzeg to jedno z nielicznych uzdrowisk nad polskim morzem. I choć w szczycie sezonu turystycznego można tam spotkać prawdziwe tłumy, jesienią jest tam niezwykle kameralnie.

Uzdrowisko Kołobrzeg. Tutaj podreperujesz kondycję

Kto powinien rozważyć wizytę w Kołobrzegu? Oczywiście wszyscy fani nadmorskich wycieczek z pewnością będą usatysfakcjonowani. Kołobrzeg oferuje jednak nie tylko przepiękne plaże, ale i sporo obiektów sanatoryjnych. Pobyt w tym uzdrowisku powinny rozważyć te osoby, które zmagają się z chorobami układu krążenia czy układu oddechowego. Profil leczenia obejmuje także zabiegi dla diabetyków oraz osób, u których występują problemy z pracą tarczycy. 

Kuracjusze wybierający się do Kołobrzegu chętnie korzystają z zabiegów borowinowych, a także z kąpieli solankowych. Jak podaje oficjalna witryna uzdrowiska, "historia Kołobrzegu jest nierozerwalnie związana z solanką, dzięki której miasto przez wieki rozwijało się i bogaciło. Nic więc dziwnego, że nazywana jest białym złotem". 

Więcej o: