Stewardesa zaproponowała ogromną kwotę za opuszczenie samolotu. I ruszyli! "Kto pierwszy ten lepszy"

Delta Air Lines z powodu przeładowania zaproponował turyście, który opuści samolot rekompensatę. Początkowo nie było chętnych na to rozwiązanie, jednak kiedy stewardesa rozpoczęła "licytację" stawka okazała się tak wysoka, że chętni ścigali się do wyjścia.

Overbooking, czyli przepełnienie samolotu, to coraz powszechniejsza praktyka stosowana przez linie lotnicze. Ma zminimalizować potencjalne straty, jednak często odbija się na podróżnych. Ofiar overbookingu przybywa. A informacja z głośników, że "ktoś nie poleci dziś samolotem", potrafi zepsuć nie tylko humor, ale i cały wypoczynek.  

Zobacz wideo Ile kosztują słodycze na lotnisku? Niemało. Oto przykład z Wrocławia

Blisko 20 tys. złotych za opuszczenie samolotu. Aż żal nie skorzystać 

Jak podaje portal simpleflying.com, linie lotnicze Delta Air Lines zaoferowały pasażerom 4 tys. Dolarów, czyli około 18 tys. złotych za rezygnację z lotu na trasie Boston-Rzym. Samolot był przepełniony. Według coraz powszechniejszej praktyki sprzedano bowiem więcej miejsc, niż mogło pomieścić się pasażerów. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Na wideo opublikowanym w sieci słyszymy stewardesę, która rozpoczęła "licytację". Początkowo wskazany do wyjścia z samolotu pasażer, miał otrzymać 3,5 tys. dolarów, jednak nie zgodził się i poszedł do toalety. Zaproponowała więc 4 tys. dolarów i bezpłatny nocleg w hotelu dowolnej osobie, która zgodzi się przełożyć lot na następny dzień. I ruszyli! Dwie chętne osoby wstały z miejsc i zaczęli kierować się na przód samolotu. 

Kto pierwszy ten lepszy! 

- zastrzegła stewardesa. 

W trakcie licytacji samolot opuściło również 13 innych pasażerów. Nagrody wahały się od 2 do 4 tys. dolarów. 

Jak uniknąć overbookingu? Rady dla tych, którzy chcą wypocząć za wszelką cenę 

Aby uniknąć overbookingu, warto ustawić się na początku kolejki do odprawy samolotowej. W ten sposób zwiększamy swoje szanse na to, że nie będziemy musieli rezygnować z miejsca. Warto też zabezpieczyć się, wykupując konkretne miejsce w samolocie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że będzie to więcej kosztować. Warto też zadbać o ubezpieczenie, które ochroni przed opóźnieniem lub odwołaniem lotu.    

Więcej o: