Eksperci ds. podróży zawsze wkładają te przedmioty do plecaka. "Wielokrotnie mnie to uratowało"

Eksperci ds. podróży ujawnili, że nie wyobrażają sobie wojaży bez konkretnych przedmiotów w plecaku. Ich zdaniem sprawdzają się one bez względu na kierunek oraz typ urlopu. Co ich zdaniem zawsze warto mieć ze sobą? Podpowiadamy.

Pakowanie bywa sporym wyzwaniem dla urlopowiczów. W końcu czasami trudno przewidzieć, które przedmioty będą naprawdę niezbędne, pamiętając przy tym o surowych limitach bagażowych. Zobaczcie, jakie co zawsze sprawdza się w podróży zdaniem podróżników. Swoimi wskazówkami podzielili się w rozmowie z serwisem HuffPost.

Zobacz wideo Pierwsze w historii tankowanie samolotu przez drona

Bez tego nie wyobrażają sobie podróży

Gabby Beckford, ekspertka ds. podróży i założycielka strony Packs Light twierdzi, że niezależnie od miejsca docelowego i godziny lotu zabiera ze sobą chustę. Może ona posłużyć za top, koc, opaskę na głowę, poduszkę, a nawet maskę na oczy. 

Zawsze przydaje się podczas długich lotów i żałuję, jeśli o tym zapomnę

- powiedziała. 

Z kolei w torbie Diany Martin, stewardesy Delta Air Lines zawsze znajduje się specjalny zestaw podróżny z niewielką szczoteczką do zębów, chusteczkami do demakijażu, maseczkami i innymi przyborami. Jej zdaniem nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebować jednego z tych przedmiotów. 

Co eksperci zabierają na wakacje? 

Wielu podróżników woli dmuchać na zimne, by zapewnić sobie bezproblemowe wakacje. Phil Dengler, współzałożyciel serwisu The Vacationer za każdym razem zabiera ze sobą cienką kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. 

Wielokrotnie mnie to uratowało [...] Nawet jeśli prognoza nie przewiduje deszczu, i tak go pakuję, ponieważ odkryłem, że prognozy są często niedokładne!

- wyjaśnił Dengler.

Laura Motta, dyrektor redakcji cyfrowej w Lonely Planet i Jessica van Dop DeJesus, założycielka i redaktorka The Dining Traveler polecają zapakowanie do torby power banku. Urządzenie może szczególnie przydać się podczas oczekiwania na lotnisku, gdzie bywa trudno ze znalezieniem wolnego stanowiska do naładowania telefonu. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: