Kultowe miejsce z bajki do wynajęcia. Najpopularniejszy ogr udostępnia swoje bagno, lecz jest jeden haczyk

Fani kultowych filmów Shreka mogą zacząć skakać z radości. Wczoraj cały świat obiegła informacja o oryginalnej ofercie na popularnej stronie z wynajmami. To właśnie tam można zarezerwować pobyt na znanym nam bagnie ogra. Jest jednak jeden warunek, który sprawia, że nie każdy będzie mógł być tym szczęśliwcem.
Zobacz wideo Ile kosztują słodycze na lotnisku? Niemało. Oto przykład z Wrocławia

Shrek to seria filmów animowanych, która pojawiła się na ekranach w 2001 roku. Pomimo upływu lat jego popularność wcale nie maleje, a fanów kultowej serii przybywa. Do bajki powracają nie tylko dzieci, a także dorośli, którzy wspominają swoje dzieciństwo. Ze względu na to, że fanów popularnego ogra nie brakuje, wszystkie atrakcje z nim związane są chętnie oblegane. Platforma do wynajmu mieszkań, domów i nietuzinkowych miejsc noclegowych Airbnb postanowiła to wykorzystać. Wczoraj na ich stronie pojawiła się więc oferta, która sprawiła, że miłośnicy Fiony i Shreka poczuli szybsze bicie serca. Na wynajem został bowiem wystawiony ich dom pośrodku bagien.

Dom Shreka do wynajęcia. Tam poczujesz się jak w bajce

Chyba każdy, kto chociaż raz oglądał tę bajkę, kojarzy miejsce, w którym mieszkał ukochany ogr. Jego chatka pokazana jest już w pierwszych minutach filmu i pojawia się w produkcjach kilkanaście razy. Miejsce to charakteryzuje się oryginalnym, drewnianym kształtem, wychodkiem kilka metrów od domu i tabliczkami, które ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Wszystko to zostało odwzorowane na szkockich wzgórzach Highlands. To właśnie tam będzie można przeżyć weekend jak z prawdziwej bajki. Jak mówi ogłoszenie na Airbnb, przyjaciel Shreka, Osioł, opiekuje się jego domostwem pod jego nieobecność i otwiera drzwi dla wielbicieli ogra. To urocze i przytulne miejsce będzie dostępne dla maksymalnie 3 osób, lecz jest jeden haczyk. Odwiedzenie go będzie możliwe jedynie 27-29 października 2023 roku.

W ogłoszeniu na stronie można przeczytać, że rezerwacja miejsca będzie dostępna 13 października o godzinie 13:00. Nie każdy jednak będzie mógł być tym szczęśliwcem, dlatego walka o to miejsce będzie zacięta. Co oferuje to miejsce? Przede wszystkim wyłożoną błotem, pokrytą mchem, mętną oazę, która położona jest w zacisznym miejscu. Odwzorowany jeden do jednego domek posiada sypialnię, kuchnię i zewnętrzną toaletę, która oddalona jest o 20 metrów od chatki. Wnętrze utrzymane jest w klimacie, który można było zaobserwować w filmie. Charakterystyczne skórzane fotele, drewniany stół, kominek i świeczki w kształcie wosku z uszu ogra to nie jedyne elementy, które wprowadzą nas do bajkowego świata.

Urokliwa chatka za darmo. Nie poniesiesz kosztów za jej wynajem

Może się wydawać, że taka atrakcja jak dwie noce w domku Shreka będą kosztować majątek. Jednak nic bardziej mylnego. Okazuje się, że nocowanie w tym miejscu jest całkowicie darmowe, a serwis przekaże specjalną darowiznę dla szkockiej fundacji, która pomaga dzieciom w trudnej sytuacji.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: