Stworzył ranking miejsc, których lepiej unikać. "Jedyne co pamiętam to smród, śmieci i szczury"

Choć podróżowanie pozwala na odwiedzenie najpiękniejszych zakątków świata, to nie wszystkie miejsca pozostawiają w nas pozytywne wspomnienia. Przekonał się o tym tiktoker i youtuber "SzweckaPanda". Niedawno postanowił podzielił się osobistym zestawieniem najgorszych miast, jakie do tej pory odwiedził.

Wojtek to polski twórca internetowy, szerzej znany pod pseudonimem "SzweckaPanda". W związku z zamiłowaniem do świata zwierząt na jego TikToku pojawiają się przede wszystkim treści związane z tym tematem. Jednak w jednym z ostatnich nagrań ujawnił, że jego do zainteresowań należą także podróże. 

Zobacz wideo Sandrę Kubicką spotkała nieprzyjemna sytuacja w czasie podróży. "Policja przyszła na pokład"

Opowiedział o najgorszych doświadczeniach z podróży

Wojtek wyjaśnił, że do tej pory odwiedził 16 krajów, jednak nie wszystkie spełniły jego oczekiwania. Na pierwszym miejscu jego niechlubnego rankingu znalazła się... cała Francja. Zatrzymał się tam na trzy dni w 2012 roku, kiedy był w drodze na rodzinne wakacje w Hiszpanii. Na miejscu nie spodobały mu się m.in. ceny popularnych atrakcji, trudności z komunikacją w języku angielskim i brudne ulice. 

Byliśmy tam w kilku miastach i we wszystkich była tragedia [...] Mówi się, że Francja to kraj miłości, ale jedyne co pamiętam to smród, śmieci i szczury na ulicy

- mówił tiktoker. 

Uważa, że tych miast nie warto odwiedzać

Drugie miejsce powędrowało do niemieckiej Kolonii. Wojtek pojechał tam niedawno, by zobaczyć na żywo kierowcę wyścigowego Sebastiana Vettela. Jego zdaniem największym minusem miasta była komunikacja miejska - horrendalne ceny biletów i problemy ze znalezieniem połączeń. Okazało się, że dotarcie na miejsce wydarzenia było niemożliwe, więc pojechał tam... stopem. Wiele do życzenia pozostawiały także widoki i lokalne atrakcje. 

Top trzy zamknął Nesebyr w Bułgarii. Wojtek wyznał, że spędził tam pierwsze zagraniczne wakacje i jedyne co pamięta to wszechobecne hotele. Dodatkowo zatrucie pokarmowe zrujnowało wyjazd jego całej rodzinie. 

W kolejnym filmie postanowił podzielić się także miastami, które wywarły na nim ogromne wrażenie. Wśród nich znalazł się York, Sztokholm, Zadar, Tossa de Mar oraz Bergamo. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: