Polacy ruszyli z wykupywaniem przyszłorocznych wakacji. Te kierunki królują

Tegoroczny sezon wakacyjny dopiero się zakończył, ale polscy turyści już myślą o wczasach w przyszłym roku i rezerwują wycieczki - jak wynika z informacji podawanych przez stronę wakacje.pl. Jakie kierunki będą królować w 2024 roku?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak czytamy na stronie wakacje.pl, już od ponad dwóch miesięcy dostępne są oferty na przyszłoroczne wczasy, jednak z tygodnia na tydzień rośnie zainteresowanie nimi. Dokąd planują pojechać polscy turyści w 2024 roku?

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek przeżyła chwile grozy na lotnisku. Pomógł jej syn

Polscy turyści ruszyli z wykupywaniem przyszłorocznych wakacji

Pierwsze podsumowania przedsprzedaży pozwalają na wyciągnięcie wstępnych wniosków i dostrzeżenie pewnych trendów. Z analiz wynika, że podróżni chętniej rezerwują wczasy z wyprzedzeniem oraz wybierają lokalne lotniska. Jeśli chodzi o kierunki, na razie królują wśród nich przede wszystkim Turcja, Grecja, Tunezja oraz Egipt. - Ten rok ponownie pokazał, że nie warto odkładać decyzji o zakupie wyjazdu letniego na ostatnią chwilę. [...]. Sukces przedsprzedaży skłonił touroperatorów, by z programem na Lato 2024 wyjść jeszcze wcześniej i widać, że turyści na ten moment czekali - mówi Dominik Miłowski, wiceprezes ds. produktu w Wakacje.pl. 

Tłumy turystów rezerwują wczasy z dużym wyprzedzeniem

Dla niektórych rezerwacja wakacji z tak dużym wyprzedzeniem czasowym może wydawać się przesadą, jednak opcja ta ma wiele korzyści. Przede wszystkim - w przypadku niektórych destynacji i terminów oferty last minute bywają mocno ograniczone, zdarza się, że zupełnie ich brakuje. Ponadto, rezerwując urlop z wyprzedzeniem, możemy liczyć na szeroki wybór kierunków i hoteli. Warto zaznaczyć, że przy podpisywaniu umowy nie trzeba wpłacać całej należności - najczęściej reguluje się jedynie kilkunastoprocentową zaliczkę. Pozostałą kwotę opłaca się dopiero na miesiąc przed wylotem. 

 

Na ten moment z danych udostępnionych przez Wakacje.pl wynika, że w dziesięciu najchętniej wybieranych przez turystów kierunków na wczasy w 2024 roku znajdują się: Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja, Hiszpania, Bułgaria, Albania, Cypr, Maroko, Tanzania.  

Więcej o: