W kalendarzach jesień, lecz za oknami jeszcze lato. Końcówka września będzie upalna i słoneczna

Początek września dał wszystkim w kość. Tropikalne upały, palące słońce i susza były na porządku dziennym. Choć ostatnie dni bardziej przypominały jesień, to chłodem nie zdążymy się nacieszyć. Ostatni tydzień września według synoptyków będzie upalny.

Prognoza pogody mówi jasno i wyraźnie - do Polski wracają upały. Miłośnicy lata mają więc niemały powód do radości. Jeszcze w tym tygodniu słupki termometrów wskażą niecałe 30 stopni Celsjusza. Tak gorącego września nie pamięta nikt. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Fotowoltaika i upały. Czy zawsze to przepis na sukces? I czy warto ją jeszcze zakładać?

Do kraju wracają upały. Końcówka września zapowiada się iście wakacyjnie

Synoptycy zapowiadają nadejście upałów. Jak widać letnia aura nie chce nas opuścić i po kilku dniach chłodu ponownie wraca do Polski. Według prognozy pogody już w środę 27 września zacznie się ocieplać, a termometry wskażą grubo powyżej 20 stopni. Apogeum upałów ma jednak nastąpić w kolejne dni. 28 i 29 września (czwartek i piątek) przyniosą temperaturę powyżej 28 stopni Celsjusza. Jeśli schowaliście szorty i klapki, to należy je odkopać z dna szafy jeszcze na ten tydzień, szczególnie jeśli mieszkacie na zachodzi kraju. Tam w najbliższych dniach będzie najcieplej.

Czy fala upałów utrzyma się do końca miesiąca? Jak się okazuje wcale nie. Ponowne ochłodzenie ma przyjść do Polski już w sobotę 30 września. Nie będzie to jednak gwałtowny spadek, a synoptycy są pewni, że nadal będzie dość ciepło, jednak w całym kraju pogoda będzie bardziej jesienna. Można się więc spodziewać, że w tym roku czeka nas złota polska jesień.

Choć za oknem upały, lepiej weź z domu ciepły sweter

Najbliższe dni faktycznie miną w wakacyjnej aurze. Na dworze będzie słonecznie i gorąco, jednak tylko w ciągu dnia. Poranki i wieczory będą nadal dość chłodne, a wahania temperatur między świtem a południem będą znacznie większe niż w środku lata. Co więcej, dzień jest zdecydowanie krótszy niż w lipcu, co oznacza, że upały będą nam doskwierać krócej.
Z tego powodu przed wyjściem z domu do pracy, czy na uczelnię warto zaopatrzyć się w kurtkę lub sweter. Choć w ciągu dnia faktycznie może być gorąco, to wieczorem krótki rękawek może okazać się niewystarczający.

Więcej o: