Do niedawna była rzadko wybieranym kierunkiem. Teraz "wyspę miłości" pokochał cały świat

Cypr to niewielka wyspa, której popularność w ostatnim czasie gigantycznie wzrosła. "Wyspa miłości" cieszy się powodzeniem nie tylko wśród Polaków, ale i wielu innych zagranicznych turystów, którzy marzą o wypoczynku w tym urokliwym miejscu. Co sprawia, że wszyscy zakochują się w Cyprze?

Cypr to doskonała propozycja na ucieczkę od jesiennej aury. Doskonała alternatywa dla pobliskiej Turcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i wyjątkowo pięknych plaż i pysznego jedzenia. A na dodatek wcale nie jest tu drogo. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek przeżyła chwile grozy na lotnisku. Pomógł jej syn

Cypr. Turystów jest z roku na rok coraz więcej 

W ostatnich latach Cypr cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bo jest tanio, ale dobrze. Piękne piaszczyste plaże, turkusowa woda, obłędne jedzenie i niezwykle ciekawe zabytki to coś, co kochamy najbardziej. Jak podaje portal turysci.pl, w sierpniu 2023 spędzało tam wakacje blisko 30 tys. Polaków, a w tym samym miesiącu w 2022 roku blisko 24 tys. Polaków. Zainteresowanie wzrosło więc o około 25 proc. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Liderami wśród nacji, które najchętniej spędzały urlop w sierpniu na Cyprze, byli Brytyjczycy. Na podium znaleźli się też Polacy oraz Izraelczycy. Za podium znaleźli się Niemcy.  

Wakacje marzeń na Cyprze. A co więcej na każdą kieszeń 

Cypr od kilku lat kusi turystów. Choć to państwo, które znajduje się w strefie euro, wcale nie jest tam tak drogo, jak mogłoby się wydawać. Koszt wynajęcia pokoju hotelowego to z reguły około 230-450 złotych, a apartamentu przez Airbnb około 160 złotych. 

Za wynajem auta trzeba zapłacić tylko 50 złotych za dzień, jednak cena paliwa jest porównywalna do cen w Polsce. Zwiedzanie nie jest drogie, ale potrzebujemy karty turystycznej. Jej koszt to około 40 złotych za dzień lub 116 złotych za tydzień. W restauracjach znajdziemy podobne ceny jak w Polsce.  

Więcej o: