Ta rajska wyspa dopłaci turystom ponad 1300 zł za wakacje w sezonie niskim. Są jednak warunki

Malta z roku na rok zyskuje na popularności. Turyści chętnie odwiedzają ją w sezonie letnim, a i jesienią nie cierpi na niedostatek gości. Teraz może się stać jeszcze bardziej lubiana. Wszystko za sprawą wyjątkowego programu, z którym wystartował tamtejszy rząd. Po spełnieniu odpowiednich warunków każdy odwiedzający jedną z maltańskich wysepek otrzyma 300 euro dofinansowania.

Jesień wcale nie musi być ponura i deszczowa. Wystarczy wyjechać z Polski i udać się w bardziej "egzotyczne" kierunki. Wypad na Maltę to świetny sposób na przedłużenie lata czy odpoczynek od zimnej aury. Jeszcze w październiku można tam zaznać temperatur na poziomie 26 st. Celsjusza. Zimą z kolei, zamiast przymrozków, turystów czeka przyjemna pogoda ze średnią temperaturą 20 st. Celsjusza. Dodając do tego propozycję maltańskiego rządu - aż żal nie wyjechać!

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Rząd Malty dopłaci 300 euro za spędzenie urlopu jesienno-zimowego na Gozo

Ze strony visitgozo.com dowiadujemy się o specjalnym programie skierowanym do turystów. Wynika z niego, że ci, którzy zdecydują się na jesienno-zimowy pobyt na drugiej co do wielkości wyspie archipelagu Wysp Maltańskich, czyli Gozo, mogą liczyć na niemałą dopłatę. Rząd Malty, chcąc zachęcić turystów do odwiedzin również poza największym sezonem (czerwiec-wrzesień), postanowił wystartować z ofertą promocyjną, która sprawi, że wakacje na malowniczej wysepce staną się jeszcze piękniejsze. 

Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze, należy zarezerwować pobyt na Gozo w okresie od 15 października 2023 do 15 marca 2024 roku. Pobyt ten nie może być krótszy niż 10 dni. Ponadto musimy zarezerwować nocleg w jednym ze 140 obiektów biorących udział w programie. Są to zarówno ekskluzywne hotele, jak i prywatne wille oraz gospodarstwa agroturystyczne. W zamian otrzymamy 30-procentowy zwrot za wydatki na zakwaterowanie. Można w ten sposób zyskać zniżkę aż do 300 euro (ok. 1380 zł).

Dlaczego warto odwiedzić wyspę Gozo?

Gozo jest oddalone od Malty o zaledwie 6 km. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by przy okazji pobytu na mniejszej wyspie, odwiedzić również tę większą. Turyści, którzy zdecydują się na wakacje w archipelagu Maltańskim, zostaną oczarowani malowniczymi krajobrazami, na które składają się majestatyczne klify, piękne doliny, urokliwe plaże, niewielkie zatoczki z turkusową, krystalicznie czystą wodą oraz dziką, surową przyrodą.

Na Gozo można wypocząć, jak i aktywnie spędzić czas, zwiedzając ciekawe atrakcje. Polecamy wybrać się m.in. do Jaskini Tal-Mixta, z której rozpościera się widok na pomarańczową plażę zatoki Ramla Bay. Godna podziwu jest również Zatoka Xwejni Bay, skąd rozpoczyna się szlak widokowy wzdłuż panwi solnych. Ujrzymy tam baseny solankowe o różnych kształtach oraz intrygujący stożek wapienny. Warto też zwiedzić Bazylikę Ta’ Pinu, zaprojektowaną na wzór świątyń romańskich oraz wioskę Sannat, której trudno odmówić uroku. Na wyspie Gozo każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie warto wziąć ją pod uwagę przy planowaniu następnych wojaży. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: