Stworzyli listę najpopularniejszych atrakcji turystycznych świata. To miejsce w Polsce nie ma sobie równych

Ludzie od dawna spierają się na temat najpiękniejszych miejsc i atrakcji turystycznych na świecie. Wdają się w dyskusje, tworzą różnego rodzaju rankingi oraz konkursy, próbując wyłonić najbardziej urzekające lokalizacje. Tym razem podobnego zadania podjęła się brytyjska firma AllClear.

Firma AllClear postanowiła nieco uaktualnić zestawienie nowych cudów świata, przygotowując własne... na bazie Wikipedii. W tym celu przeanalizowali strony ponad 4300 atrakcji i wyłonili te najpopularniejsze pod względem wyświetleń w ciągu ostatnich pięciu lat. Pod uwagę brano m.in. parki i rezerwaty, starożytne budowle, ruiny, góry, miejsca o charakterze kulturalnym i historycznym, wulkany, zbiorniki wodne, pustynie, wyspy, obiekty nowoczesnej architektury i pomniki.  

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne świata

Tym razem bezkonkurencyjne okazało się Tadź Mahal. Od 2018 roku strona słynnego indyjskiego mauzoleum zdążyła zgromadzić na Wikipedii aż 28,6 mln wyświetleń. Na drugim miejscu znalazł się najwyższy drapacz chmur na świecie - Burdż Chalifa w Dubaju z liczbą 23,4 mln odsłon. Podium zamknął majestatyczny Mount Everest z wynikiem 22 mln odsłon. W gronie nowych cudów świata znalazła się także Statua Wolności (19,8 mln odsłon), Wielki Mur Chiński (17,4 mln), wieża Eiffla (17,3 mln) oraz Machu Picchu (14,2 mln).

To miejsce w Polsce nie ma sobie równych

Autorzy przeanalizowali również najpopularniejsze atrakcje dla poszczególnych kontynentów. W Europie największymi cudami okazały się wieża Eiffla, Mur Berliński i Stonehenge. Na liście nie zabrakło także najczęściej wyszukiwanych lokalizacji w danym kraju. W Polsce szczególnym uznaniem cieszyła się Kopalnia Soli w Wieliczce z wynikiem 1,2 mln odsłon. 

Które miejsca w Europie warto umieścić na listach marzeń podróżniczych? W Czechach pozycją obowiązkową jest Zamek na Hradczanach, we Włoszech Koloseum, w Austrii pałac Schönbrunn, a w Hiszpanii - secesyjny kościół Sagrada Familia. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: