Dobra wiadomość dla fanów Disneya. Firma wyda grube miliardy na nowe atrakcje w parkach

Najbliższa dekada zapowiada się interesująco dla miłośników produkcji firmy Walta Disneya. Amerykańska korporacja planuje zainwestować aż 60 miliardów dolarów w rozwój parków tematycznych, budowę nowych atrakcji i zwiększenie przepustowości rejsów wycieczkowych.

Trudno znaleźć osobę, która przyznałaby się, że nigdy nie oglądała żadnej produkcji Disneya. Firma powstała w 1923 roku z inicjatywy braci Walta i Roya Disneyów. Od tamtej pory pod ich szyldem wyprodukowano niemal 500 filmów animowanych i aktorskich. W wielu miejscach świata powstały parki tematyczne, nawiązujące do swoich najbardziej kultowych tytułów. Teraz zapowiedziano kolejne plany w związku z ich rozbudową.

Zobacz wideo NBA wznawia sezon w Disneylandzie. "Spodziewam się gry na najwyższym poziomie"

Disney zainwestuje 60 miliardów dolarów w parki tematyczne i rejsy wycieczkowe

We wtorek, 19 września, podczas spotkania analityków i inwestorów z Wall Street w Walt Disney World Resort w Orlando w stanie Floryda, ogłoszono ważne zmiany. Bob Iger, dyrektor generalny Disneya oraz Josh D'Amaro, szef parków tematycznych, zapowiedzieli, że firma w ciągu następnej dekady przeznaczy aż 60 miliardów dolarów na inwestycje związane z rozwojem atrakcji w parkach oraz rejsami wycieczkowymi.

Disney planuje podwoić wydatki na inwestycje w oddział, który przynosi firmie największe zyski. Parki tematyczne niwelują straty, które jak do tej pory Disney ponosił z tytułu prowadzenia platformy streamingowej (Disney+). Agencja Reuters informuje, że amerykańska korporacja dzięki działalności parków, atrakcji i produktów licencyjnych wygenerowała w ostatnim roku zawrotne 32,3 miliarda dolarów dochodu operacyjnego, czyli zysków przed odliczeniem podatków. Wszystko to przy łącznym tempie wzrostu na poziomie 6 proc.

"Kraina Lodu", "Zootopia", "Piraci z Karaibów" - nowe atrakcje w parkach Disneya

Disney zanotował znaczne zyski m.in. po otwarciu nowych atrakcji. Były to takie obiekty jak: Cars Land, inspirowany filmem animowanym "Auta",  Star Wars: Galaxy's Edge i Kampus Avengers. Obecnie planowane jest utworzenie nowych obiektów, tym razem inspirowanych "Krainą Lodu". Mają one powstać w Paryżu, Tokio i Hongkongu. W Szanghaju za to powstanie kraina z motywem "Zootopii". Ma również zostać utworzony park inspirowany serią filmów "Piraci z Karaibów". Bob Iger twierdzi, że korporacja dysponuje tysiącem akrów ziemi pod dodatkową zabudowę w obecnych parkach. Kolejny plan inwestycyjny zakłada dodanie do oferty dwóch nowych statków wycieczkowych w 2025 roku i jeszcze jednego w 2026 roku. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: