Urlop bez wyjeżdżania z domu? Polacy lubią to. Staycation to jeden z najpopularniejszych trendów

Tegoroczna jesień rozpieszcza nas w kwestii pogody. Wielu Polaków wciąż korzysta z ciepłych, słonecznych dni i decyduje się na staycation. Co to takiego i dlaczego się tak dużą popularnością? Sprawdźmy.

Nie wszyscy mają możliwość korzystania z pogody i wyjechania na kolejne wakacje. Często wiąże się to z niewystarczającym budżetem czy brakiem urlopu. Dlatego też tak popularny jest staycation - urlop bez wyjeżdżania z domu, a dokładniej zwiedzanie okolicy bez nocowania poza domem. Jak się do tego przygotować? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Co zrobić, gdy biuro podróży upada?

Polacy kochają staycation. Choć pewnie niewielu zna tę nazwę 

Staycation nie jest nowością, choć zapewne na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy znają to określenie. Tego rodzaju zwiedzanie okolicy jest świetnym pomysłem, jeśli nie mamy możliwości wyjazdu na dłużej. W wielu przypadkach nie jest nam nawet potrzebny samochód. Możemy skorzystać z publicznych środków transportu, nóg, czy roweru. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie w formie staycation, szybko okaże się, że nasza okolica jest naprawdę ciekawa. Większość osób nie interesuje się tym, co jest w ich pobliżu, a niektóre miejsca potrafią być prawdziwymi perełkami. Takie eksplorowanie okolicy jest naprawdę wyjątkową przygodą.  

Jak zaplanować staycation? Zacznij od przekopania internetu 

Szukając informacji o najbliższej okolicy w internecie, można natknąć się na wiele miejsc, o których nie mamy pojęcia. Mogą być to m.in. ścieżki przyrodnicze, wieże widokowe czy miejsca do plażowania bądź wędkowania nad jeziorami. Warto również sprawdzić, czy w danej okolicy nie są planowane festyny, s czy wystawy. Wiele regionów organizuje też wycieczki rowerowe, gry miejskie, potkania mieszkańców w plenerze i inne zabawy, więc nie jest trudno znaleźć coś dla siebie.  

Więcej o: