Ten kraj jest nieodkrytą perłą. Widoki przyprawiają turystów o zawrót głowy

Mówiąc o turystycznych perłach, najczęściej przychodzi nam do głowy słynna Chorwacja, Grecja czy skąpane w blasku słońca Włochy. Mało kto w pierwszej kolejności pomyśli o Słowenii - mimo że ilość atrakcji turystycznych i niezwykłych widoków w tym państwie może przyprawiać o zawrót głowy.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bajkowe wodospady, klimatyczne, portowe miasteczka i tajemnicze jaskinie - Słowenia potrafi zaskakiwać; zwłaszcza tych, którzy do tej pory byli sceptycznie nastawieni do tego kraju. Tymczasem niespodzianek i różnorodnych atrakcji wcale nie brakuje. I wystarczy nawet krótka podróż, by zachwycić się choćby częścią z nich. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Ten kraj jest nieodkrytą perłą turystyczną. Podróżni są zachwyceni 

Słowenia wcale nie jest krajem o rozległej powierzchni - tym bardziej ilość bajkowych widoków, zabytków i atrakcji turystycznych może zdumiewać. Przemierzając to państwo należy spodziewać się bliskiego obcowania z naturą - wszystko za sprawą licznych jezior, wodospadów i jaskiń. Warto zwrócić szczególną uwagę na Dolię Bohinj z największym i najgłębszym jeziorem polodowcowym w Słowenii. Malownicze kadry tego miejsca przypominają widoki z baśni i bardzo często pojawiają się na pocztówkach. Dodatkowo to miejsce chętnie wybierane przez Słoweńców na krótką, weekendową wycieczkę. 

 

Największe atrakcje turystyczne w Słowenii. Co warto zobaczyć?

Miłośnicy architektury i klimatycznych uliczek z pewnością nie ominą Lublany - stolicy Słowenii. Mimo że jest ona geograficznym i administracyjnym sercem całego kraju, na próżno szukać tu tłumów i gwaru. Zatopione w porannej mgle uliczki powoli i nieśpiesznie budzą się do życia, a kadry XVI-wiecznego zamku Ljubljanski Grad roztaczają nad tym miastem niezwykłą aurę. Podobnie zresztą jak secesyjne kamieniczki i barokowe kościoły. Będąc w Słowenii, warto również zwrócić szczególną uwagę na:

  • Park Narodowy Triglav - to największy park narodowy Słowenii,
  • Wodospad Kozjak - magiczne miejsce ukryte pomiędzy skałami,
  • Piran - czyli mała riwiera Adriatycka z malowniczymi widokami na morze.  Ta nadmorska prowincja Słowenii posiada niespełna 50 km dostępu do Adriatyku,
  • Jezioro Bled - to niemal największa atrakcja turystyczna całej Słowenii,
  • Wąwóz Vintgar.
Więcej o: