Gdzie na wakacje w listopadzie? Ucieknij przed jesienną aurą. Te miejsca wciąż kuszą piękną pogodą

Dni powoli stają się coraz krótsze, a letnie temperatury odchodzą w zapomnienie. Nic więc dziwnego, że tak wielu Polaków planuje ucieczkę przed ponurą jesienną aurą. W końcu w tym czasie w wielu krajach wciąż można liczyć na sporą dawkę witaminy D. Gdzie na wakacje w listopadzie?

Gdzie na wakacje w listopadzie? Możliwości jest naprawdę wiele! Warto pamiętać, że w poszukiwaniu słońca wcale nie musimy lecieć na drugi koniec świata. Poznajcie trzy ciekawe propozycje na jesienny urlop.  

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Gdzie na wakacje w listopadzie? Egipt

Jesień to doskonały moment na odwiedzenie kraju faraonów - w tym czasie unikniecie tam trudnych do wytrzymania upałów. Wciąż możecie jednak liczyć na przyjemne, wakacyjne temperatury oscylujące w granicach 25-28 stopni. A zachwyci was tu nie tylko pogoda! W Egipcie czekają na was m.in. imponujące świątynie i grobowce, pustynne krajobrazy oraz piękne plaże. Odnajdą się więc tutaj zarówno miłośnicy wylegiwania się na piasku, jak i sportów wodnych i historii. 

Urlop w listopadzie. Wyspy Kanaryjskie

Dobrym pomysłem będzie także zaplanowanie wycieczki na Wyspy Kanaryjskie. Na przykład w tym czasie na Fuerteventurze na termometrach zobaczycie nawet 22-stopniowe wartości. To znakomite warunki do zwiedzania najciekawszych zakamarków wyspy. Wypocznijcie w otoczeniu przestrzennych plaż, wulkanicznych widoków i cudownej roślinności. Na miejscu nie brakuje też średniowiecznych, renesansowych i barokowych świątyń oraz zamków. 

Gdzie jest ciepło w listopadzie? Malta

Naszą ostatnią propozycją jest Malta, czyli niewielkie wyspiarskie państwo zlokalizowane około 80 km na południe od Włoch. Dzięki położeniu na Morzu Śródziemnym turyści mogą liczyć tu na wiosenną pogodę także jesienią. W listopadzie temperatury zatrzymują się w okolicach 20 stopni Celsjusza, ale trzeba liczyć się także z możliwymi opadami deszczu. Jednak naprawdę warto. Wyspa urzeknie was malowniczymi klifami, grotami skalnymi, bajecznymi lagunami i zabytkami. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: