W tym kraju na 1 mieszkańca przypadło aż 3 turystów. "Prawdziwe oblężenie"

Z roku na rok coraz trudniej znaleźć w wakacje miejsca pozbawione gwaru i tłumu innych turystów, o czym świadczą między innymi wyliczenia portalu MoneyTransfers.com. Serwis podał również przykład kraju, który przeżywał w tym roku prawdziwe oblężenie. Na jednego mieszkańca przypada tam aż trzech przyjezdnych.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakiś czas temu serwis MoneyTransfers.com - biorąc pod uwagę szczegółowe dane na temat ruchu turystycznego na świecie - obliczył, który kraj w tym roku gościł najwięcej turystów. Okazuje się bowiem, że prawdziwe oblężenie przeżywała... Austria

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Ten kraj przeżywał w tym roku prawdziwe oblężenie turystów 

Posiłkując się szczegółowymi danymi dotyczącymi ruchu turystycznego na świecie, eksperci z serwisu MoneyTransfers.com doszli do wniosku, że jednym z najbardziej zatłoczonych państw europejskich w tegoroczne wakacje była Austria. Na jednego mieszkańca przypadała tam około trójka turystów - jak wynika z analizy na podstawie średniej ilości mieszkańców i podróżnych odwiedzających ten kraj. 

Co prawda - biorąc pod uwagę samą liczbę turystów w danym kraju - wynik, który osiągnęła Austria (32 milionów) nie jest może tak imponujący, jak w przypadku np. Włoch (68 milionów). Warto jednak pamiętać o powierzchni danego państwa - wówczas tłok i oblężenie przyjezdnych, którego doświadczyła w tym roku Austria, może robić niemałe wrażenie. 

 

Austria - co warto zobaczyć?

Biorąc pod uwagę bajkowe krajobrazy, niezwykłą aurę unoszącą się nad miasteczkami i ilość atrakcji turystycznych w Austrii, rekordowa ilość przyjezdnych w tym kraju wcale nie zadziwia, wręcz przeciwnie. To stosunkowo  niewielkie państwo słynie bowiem z aromatycznej kuchni, ciekawych zabytków i klejnotów natury. Wymienić można chociażby Kufsteinerland w Tyrolu. To tu znajduje się słynne błękitne źródło, które zmienia swoją barwę w zależności od światła i odbicia, tworząc jednocześnie nieziemską atmosferę i widok, który pozostaje w pamięci do końca życia. Warto również wybrać się na długi spacer po Wiedniu, odwiedzić Salzburg czy choćby Opactwo Benedyktynów w Melku. 

Więcej o: