Jesienne city-breaki w Europie. Gdzie Polacy najchętniej podróżują we wrześniu i październiku?

Co czwarty Polak, zainteresowany jesiennym wyjazdem, wybierze Rzym - wynika z danych przedstawionych przez eSky.pl. Wczasowicze we wrześniu i w październiku nie planują zostać w kraju. Zamiast tego polecą do jednego z kilku popularnych europejskich miast. Które kierunki to tegoroczne hity?

Koniec sezonu letniego wcale nie oznacza, że Polacy nie będą już w tym roku podróżować. Jesienne wycieczki zyskują w ostatnich latach na popularności. Wynika to z niższych cen zarówno lotów, jak i zakwaterowania oraz mniejszych tłumów turystów przy popularnych atrakcjach. Szczególnie lubiane są kilkudniowe wypady, tzw. city-breaks. Jakie państwa będą najchętniej przez nas odwiedzane jesienią 2023 roku?

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Kilkudniowe wypady we wrześniu i w październiku. Polacy uwielbiają te miasta jesienią

Internetowy agent turystyczny eSky.pl opublikował ranking "Dokąd na city break? Jesień 2023", z którego jasno wynika, że liderem wśród zagranicznych wyjazdów jest Rzym, który uzyskał 23-procentowe zainteresowanie. Stolica Włoch obfituje w ciekawe atrakcje turystyczne i zabytki. Co roku odwiedzają ją miliony przyjezdnych z całego świata. Najbardziej "oblegana" jest w szczycie sezonu letniego - w lipcu i w sierpniu. Na początku jesieni z kolei staje się bardziej przyjazna dla tych, którzy cenią sobie mniejsze tłumy i krótsze kolejki do restauracji.

Drugim najpopularniejszym kierunkiem według analiz eSky.pl jest Londyn. Dolecimy do niego bezpośrednio z aż 10 polskich lotnisk. Stolica Anglii odpowiada za 20 proc. zapytań na platformie. Trzecie miejsce pod względem zainteresowania krótkimi wypadami zajęła słoneczna Barcelona. 15 proc. użytkowników sprawdzało oferty z ofertami lotów i hoteli do hiszpańskiego miasta. Niemałym zainteresowaniem ze strony Polaków cieszą się również: Paryż, Mediolan, Wenecja, Amsterdam, Bruksela, Wiedeń, Sztokholm.

Pomimo stałej obecności tych europejskich miast na podróżniczej liście milionów osób, każde z nich oferuje niepowtarzalne doświadczenia. W Rzymie przeżywamy spotkania ze starożytnością i zaznajemy włoskiego stylu życia, podczas gdy w Londynie możemy zanurzyć się w atmosferze nowoczesnego miasta z bogatą królewską historią. Z kolei Barcelona uwodzi architekturą oraz łagodną pogodą, a w Paryżu i Mediolanie możemy zasmakować pysznej lokalnej kuchni i obcować ze światowej klasy sztuką

- przybliża Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

3-godzinny lot i jesteś na plaży. Cypr i Malta to tegoroczne hity

Nieco bardziej "egzotyczne" kierunki, które do tej pory nie cieszyły się aż tak dużą popularnością, przeżywają obecnie boom turystyczny. Cypr i Malta to kierunki coraz częściej wybierane na jesienne podróże - nie tylko krótkie city-breaki, ale i tygodniowe lub dwutygodniowe wakacje. Turyści z Polski doceniają te miejsca przede wszystkim za wakacyjną aurę, która nie opuszcza ich we wrześniu, ani nawet w październiku. Pogoda na wyspach jesienią sięga 26 st. Celsjusza, jest więc idealna na błogie plażowanie i wypoczynek pod palmą. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: