Tatry. Wspinał się na Rysy w samych klapkach. "Dobrze, że ma skarpety!"

Turyści w Tatrach nie przestają zaskakiwać. Nie pomagają upominania ratowników górskich, ani osób, które również przemierzają szlaki. Wciąż zdarzają się turyści, którzy nie myślą o własnym bezpieczeństwie. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna wspina się na Rysy w klapkach.

Choć sezon wakacyjny się skończył, wciąż nie brakuje chętnych na górskie wspinaczki. Teraz gdy nie ma już takich ogromnych tłumów, a i pogoda sprzyja górskim wędrówkom, wiele osób decyduje się na wypad w Tatry. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i ostrożność, by podczas wspinaczki nie doszło do tragedii. 

Zobacz wideo Wielki mur w Zakopanem zasłoni góry. Mieszkańcy: Zostaliśmy sami

Widok turysty w drodze na Rysy zszokował internautów. "Boże drogi" 

Wybierając się w góry, w szczególności powinniśmy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze, a na szlaku nietrudno o wypadek. Zapomniał o tym jednak jeden z mężczyzn, który za sprawą wspinania się na Rysy w klapkach, stał się "gwiazdą" internetu. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mężczyznę nagrała inna turystka, która również wspinała się na Rysy. I choć początkowo obuwie turysty może wywołać uśmiech na twarzy, to jest to jednak skrajna nieodpowiedzialność, która budzi przerażenie.  

A myślałam, że już nic mnie w życiu nie zaskoczy 

- napisała na TikToku pod opublikowanym nagraniem. 

W komentarzach pod filmem rozegrała się istna burza. Nie zabrakło sarkastycznych słów. 

Boże drogi
Dobrze, że ma skarpety! W górach są niższe temperatury, widać, że się przygotował 
Ale opaskę na tył przerzucił, żeby buty mu nie spadły jak będę leciał z góry na dół 
Włączył przecież tryb sportowy to w czym problem? 

- czytamy.

Jak wybrać odpowiednie buty w góry? Zrezygnuj z tych propozycji 

Odpowiednie buty w góry powinny być oddychające, dobrze stabilizujące staw skokowy i przyczepne do podłoża. Latem w górach wciąż może być śnieg, należy być też przygotowanym na deszcz. Zwykłe klapki czy adidasy nie nadają się więc na górskie wędrówki, ponieważ będziemy się w nich ślizgać i nie damy radę wejść wyżej. Góry to również nierówne tereny, więc aby zapobiec urazom, powinniśmy wybierać obuwie za kostkę, chroniące również przed błotem i otarciami. Warto wybrać specjalistyczne buty trekkingowe, które zapewniają stabilność i amortyzację. 

Więcej o: