Kąpiel w piwie czy błotne igrzyska? Ranking najdziwniejszych atrakcji w Europie. Jest i Polska

Brytyjskie linie lotnicze EasyJet zapytały dwóch tysięcy urlopowiczów o nietypowe atrakcje, które znajdują się na ich "liście życzeń". Na bazie odpowiedzi powstała lista 25 najdziwniejszych wydarzeń kulturalnych i miejsc w Europie. Wśród nich nie zabrakło także uroczej "atrakcji" z Polski.

Podróżowanie w czasie pandemii koronawirusa nie było proste. Teraz jednak, kiedy w większości krajów nie obowiązują już żadne restrykcje czy podróżnicze obostrzenia z nią związane, turyści na powrót wyruszają w drogę. Z badań przeprowadzonych przez EasyJet jasno wynika, że aż 89 proc. podróżnych z Wielkiej Brytanii szuka obecnie "wakacji pełnych przygód i wrażeń". Jakie przygody czekają na nich w krajach europejskich?

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Brytyjczycy zadecydowali. To najdziwniejsze atrakcje w Europie i na świecie

Zdecydowanym faworytem wśród nietypowych wydarzeń kulturalnych na naszym kontynencie jest Festiwal Gigantycznego Omletu. Odbywa się w okolicy świąt wielkanocnych we francuskiej miejscowości Bessières. Na cześć armii napoleońskiej, która swego czasu miała się posilić w małej wiosce u gospodarzy, przygotowuje się ogromny omlet, wykonany z aż 1500 jajek. 

Niemal tak samo popularna okazała się Kaplica Czaszek w Kutnej Horze, w Czechach. Jak można się domyślić, ponad tysiącletni kościół cmentarny składa się z kości i czaszek zmarłych w XIV wieku na dżumę. Podium ekscentrycznych atrakcji zamyka "Piwne SPA" w Starkenberger w Austrii. Znajdują się tam baseny z ciepłym piwem, w których można się zanurzyć.

Na liście znalazły się również:

  • Tor bobslejowy w Czechach,
  • Spacer Zombie w Szwecji,
  • Muzeum Davida Hasselhoffa w Niemczech,
  • La Raima - "Bitwa winogronowa" w Hiszpanii,
  • "Toczenie sera" z Cooper's Hill w Anglii,
  • Air Guitar Championships w Finlandii,
  • Igrzyska Olimpijskie w błocie w Niemczech,
  • Mistrzostwa w noszeniu żon w Finlandii,
  • Joga z kozami w Niderlandach,
  • Nurkowanie do zaginionego miasta Heraklion w Grecji.

W rankingu nie zabrakło wątku polskiego

W rankingu znalazło się kilka osobliwych atrakcji spoza Europy. Turyści z Wielkiej Brytanii wymarzyli sobie m.in. podróż do Tunezji, gdzie znajdują się pozostałości po planach filmowych "Gwiezdnych Wojen" czy też wycieczkę na tradycyjne tureckie zapasy w oleju. 

Czymże jednak byłby ranking bez akcentu polskiego? Według urlopowiczów badanych przez brytyjskiego przewoźnika "dziwną atrakcję" z Polski, którą chcieliby zobaczyć jest... kot Gacek ze Szczecina. Czarno-biały futrzak zasłynął w mediach światowych jako "król Kaszubskiej", czyli ulicy, na której można go spotkać. W zestawieniu uplasował się na 13. miejscu, głosowało na niego 27 proc. ankietowanych. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: