Kolejny niesforny pasażer na pokładzie samolotu. Jego ofiarą padła stewardesa i... wózek z przekąskami

Media społecznościowe nieustannie ubiegają informacje na temat niesfornych pasażerów w amerykańskich liniach lotniczych. Kolejna zaskakująca sytuacja wydarzyła się w minionym tygodniu. Jeden z podróżnych wpadł w szał w trakcie lotu i opuścił samolot w eskorcie policji.

Do zdarzenia doszło w piątek, 15 września na pokładzie samolotu amerykańskiej linii lotniczej Delta, który wyleciał z Atlanty do Seattle w Stanach Zjednoczonych. Według relacji świadków lot ten nie należał do najspokojniejszych. W pewnym momencie jeden z pasażerów pierwszej klasy zaczął zachowywać się agresywnie. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Pasażer siał spustoszenie w samolocie

Szczegółami piątkowego lotu podzielił się jeden z użytkowników Reddita. W poście, na który powołuje się The Independent wyjaśnił, że pasażer nagle wpadł w szał, próbując otworzyć jedne z drzwi awaryjnych samolotu. Następnie miał zaatakować stewardesę oraz wózek z przekąskami. Autor wpisu pochwalił innych podróżnych pierwszej klasy za natychmiastową reakcję i pomoc w zatrzymaniu awanturnika. Dodał, że samolot nie został przekierowany i wylądował w Seattle. 

Został skuty opaskami zaciskowymi. Nie byłem w stanie stwierdzić, czy był pijany, czy też miał problemy psychiczne [...] Najbardziej szalona rzecz, jaka kiedykolwiek przytrafiła mi się podczas lotu

- napisał. 

Na pokładzie tego samego samolotu znalazł się Matt James, były uczestnik "The Bachelor" (ang. Kawaler do wzięcia), amerykańskiego programu o randkach i związkach. W nagraniu opublikowanym na jego instagramowej relacji można było zobaczyć mężczyznę wyprowadzanego z samolotu w eskorcie policjantów. 

Linia lotnicza zabiera głos

Zdarzenie potwierdziła także linia lotnicza. "Mamy zerową tolerancję dla niesfornego zachowania na pokładzie naszych samolotów, zwłaszcza wobec naszych pracowników i klientów" - zaznaczył rzecznik w oświadczeniu dla The Independent.

Tego typu sytuacje nie są rzadkością, w szczególności w Stanach Zjednoczonych. Według danych opublikowanych przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) w tym roku zgłoszono już 1436 incydentów z niesfornymi pasażerami w roli głównej. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: