Najtańsze miasta na city break w Europie. W rankingu polskie miasto, ale to pierwsze miejsce zaskakuje

City break to coraz popularniejsza forma weekendowych wyjazdów do popularnych zagranicznych miast. To fantastyczna forma zwiedzania, która pozwala na poznawanie świata bez wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy. Przedstawiamy najtańsze miasta na weekendowy wyjazd w Europie.

Choć wakacje 2023 dobiegły końca, nie oznacza to końca podróżowania. Wiele osób, chcąc uniknąć turystycznego zgiełku, dopiero teraz decyduje się na urlop. Dużą popularnością cieszy się moda na krótkie miejskie wypady. Podpowiadamy, gdzie warto wyjechać, jeśli nie chcemy nadwyrężyć domowego budżetu. 

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Najtańsze miasta na city break w Europie. Na listę trafiło polskie miasto 

Portal usebounce.com przygotował ranking najtańszych miast na city break w Europie.

Tworząc go, wzięto pod uwagę następujące czynniki: 

  • cena za noc w hotelu w weekend, 
  • cena za posiłek w restauracji ze średniej półki, 
  • cena za butelkę wina, 
  • cena za kufel piwa, 
  • cena za kilometr jazdy taksówką, 
  • cena biletu na komunikację miejską w jedną stronę. 

W rankingu najtańszych miast w Europie na weekendowy city break znalazły się najpopularniejsze kraje, jednak niektóre z propozycji mogą zaskoczyć. Na miejscu ósmym znalazła się Praga w Czechach. Siódme miejsce zajęło Porto w Portugalii. Sewilla w Hiszpanii zajęła miejsce szóste, a Trikala w Grecji miejsce piąte. W rankingu nie zabrakło też polskiego akcentu. Warszawa uplasowała się na miejscu czwartym.  

Top trzy najtańsze miasta na weekend w Europie. Pierwsze miejsce zaskakuje 

Podium w rankingu najtańszych miast na weekend w Europie zamyka hiszpańskie miasto, które wielu może być nieznane. Mowa tu o mieście o Kadyks. Zasłużone drugie miejsce należy z kolei do Brna w Czechach. Z kolei pierwsze miejsce może być dla wielu podróżnych zaskoczeniem. Okazało się, że najtańszym miastem na city break w Europie jest Timisoara w Rumunii.  

Więcej o: