Gdzie jest ciepło w październiku? W tych trzech miejscach wciąż można liczyć na świetną pogodę

Już niebawem pożegnamy letnie temperatury i wyciągniemy z szafy cieplejsze ubrania. Z tego też powodu miłośnicy wakacyjnej pogody powoli rozpoczynają planowanie ucieczki przed ponurą, jesienną aurą. Gdzie jest ciepło w październiku?

Kiedy pogoda w Polsce przestaje sprzyjać, dobrym rozwiązaniem wydaje się wyjazd w cieplejsze rejony. Jednak przyjemniejsze temperatury to nie jedyna zaleta jesiennego urlopu. W tym czasie zorganizowanie wycieczki jest o wiele tańsze niż w sezonie. Dodatkowo na miejscu nie uświadczymy dużych tłumów - w końcu większość wczasowiczów powróciła już do pracy i nauki. Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy, gdzie jest ciepło w październiku.

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

Gdzie jest ciepło w październiku? Cypr

Świetną propozycją na jesienny urlop jest Cypr, czyli niewielki kraj położony na wyspie o tej samej nazwie. W październiku średnia temperatura powietrza wynosi aż 27 stopni Celsjusza. Będzie to zatem znakomity wybór dla miłośników błogiego wypoczynku na piaszczystych plażach. Jednak nie tylko.

W tym miejscu nudzić się nie będą także fani historii. Do gustu przypadnie im z pewnością miasto Pafos, które trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić tam m.in. Park Archeologiczny Nea Pafos czy Groby Królewskie. 

Urlop w październiku. Fuerteventura

A może by tak Hiszpania? Dobrym pomysłem na urlop w październiku będzie Fuerteventura będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Choć średnia temperatura w tym czasie wynosi 23 stopnie Celsjusza, to według najnowszych prognoz można spodziewać się tam 28-stopniowych wartości.

Oprócz pięknej pogody wyspa przywita was także klimatycznymi miasteczkami, wulkanicznymi krajobrazami i pięknymi wybrzeżami. Ciekawym miejscem jest niewątpliwie Popcorn Beach, czyli plaża pełna skamielin do złudzenia przypominających uprażone ziarna kukurydzy.

Gdzie na wakacje w październiku? Egipt

Naszą ostatnią propozycją jest Egipt, który zachwyca piękną pogodą przez cały rok. Jednak to właśnie okres jesienny jest najlepszym momentem na cieszenie się malowniczymi wybrzeżami, pustynnymi krajobrazami i majestatycznymi piramidami. W październiku termometry w kurortach Marsa El Alam czy Sharm el-Sheikh wskazują około 30 stopni Celsjusza. Oznacza to, że wciąż jest wakacyjnie i gorąco, jednak upały nie są tak uciążliwe jak w szczycie sezonu. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: