Pomysł na weekend w Polsce. Trzy miejscowości na Mazowszu, które koniecznie musicie zobaczyć

Chłodne dni i ponura jesienna aura zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego też warto dobrze wykorzystać ciepłe dni do zwiedzania najciekawszych zakamarków Polski. My polecamy dziś wycieczkę po Mazowszu. Pamiętajmy, że poza Warszawą region ten skrywa wiele wyjątkowych perełek.

Choć wakacje dobiegły już końca, wielu Polaków nie zamierza spędzać wolnych chwil w domach. Doskonałym rozwiązaniem jest zaplanowanie weekendowych wycieczek po kraju. Marzycie o chwili wytchnienia od zgiełku miasta? Z pewnością dostarczą wam jej najpiękniejsze miejscowości w województwie mazowieckim

Zobacz wideo Sylwia Bomba mówi, co nie sprawdza się w podróżach z dzieckiem

Weekend na Mazowszu. Poznaj historię Sierpca

Ciekawą propozycją na weekend jest Sierpc, czyli niewielkie miasto położone nad rzeką Sierpienicą. Na miejscu czeka na was nie tylko dużo spokoju, ale i wiele ciekawych zabytków. W końcu wbrew pozorom miejscowość może pochwalić się niezwykle bogatą historią - gród istniał już w X wieku i rozwijał się w czasach średniowiecza.

Warto zobaczyć tu przede wszystkim zabytkowe świątynie, z których najstarszą jest gotycko-barokowy kościół św. Wita, Modesta i Krescencji. Parafia ta liczy już tysiąc lat! W planie wycieczki warto zawrzeć także gotycki kościół pw. Świętego Ducha czy skansen Muzeum Wsi Mazowieckiej. 

Morze atrakcji w mazowieckim - Płock

A może tak wycieczka do historycznej stolicy Mazowsza? Płock ma do zaoferowania naprawdę wiele. Miasto urzeka m.in. Starym Rynkiem z kamienicami z XVIII i XIX wieku i imponującym ratuszem. W trakcie wizyty warto udać się na Wzgórze Tumskie będące jednym z najlepszych punktów widokowych na okolicę oraz znajdujący się pod nim Zalew Sobótka z plażą i kąpieliskiem.

Na miejscu nie brakuje także ciekawych muzeów, jak np. Muzeum Żydów Mazowieckich. Doskonałą atrakcją dla małych i dużych będzie wizyta w tamtejszym ogrodzie zoologicznym.

Te miejsca na Mazowszu warto odwiedzić - Sanniki

Warto rozważyć także krótki wypad do Sanników. Jego główną atrakcją jest przede wszystkim Zespół Pałacowo-Parkowy im. Fryderyka Chopina datowany na koniec XVIII lub początek XIX wieku. To właśnie tutaj słynny kompozytor spędził dwa miesiące wakacji w 1828 roku. Podczas wycieczki nie zapomnijcie o odwiedzeniu wiatraku koźlaka z 1911 roku oraz neoklasycznego kościoła Świętej Trójcy. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: