Pasażerowie latający z Modlina nie będą zadowoleni. Tanie linie lotnicze drastycznie obcinają siatkę lotów

Pasażerowie korzystający z oferty lotniska Warszawa-Modlin mają prawo do wściekłości. Tani i lubiany przewoźnik Ryanair wycofuje dużą część lotów już od października. Powodem ma być brak przedłużenia umowy, a ta kończy się 30 września 2023 roku.

Po okresie pandemii ludzie zaczęli ponownie latać za granicę i patrząc po statystykach robią to coraz chętniej. Najczęściej wybierają tanich przewoźników, dlatego też dbałość o szeroką ofertę takich linii lotniczych powinna leżeć w interesie każdego lotniska. Niestety władze portu lotniczego Warszawa-Modlin nie przedłużyły umowy handlowej z irlandzką firmą Ryanair. Skutki uderzają w turystów. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Oni trują Europę. Polska elektrownia na czele listy

Ryanair tnie połączenia. Lotów będzie drastycznie mniej

Irlandzki przewoźnik Ryanair podał do informacji, że od października zmniejszy się oferta lotów z portu lotniczego Warszawa-Modlin. Nie udało się bowiem wynegocjować nowej umowy handlowej, zaś obecna obowiązuje jedynie do końca września 2023 roku. Jakie będą tego skutki wiadomo już teraz. Jak podaje portal aviation24.be, przewoźnik zapowiedział anulację aż dziesięciu tras oraz znaczne zmniejszenie częstotliwości na trzynastu pozostałych. Pasażerowie pożegnają się między innymi z lotami do poniższych miast:

  • Belfast, Irlandia Północna;
  • Bristol, Anglia;
  • Kolonia, Niemcy;
  • Kowno, Litwa;
  • Manchester, Anglia;
  • Piza, Włochy.

Z kolei częstotliwość lotów zmieni się na trasach do Londynu, Sztokholmu, Dublina, Wiednia, Mediolanu, Paryża i Brukseli. Prezes irlandzkiej firmy martwi się jednak, co stanie się z ponad 200 miejscami pracy na polskim lotnisku, ponieważ obcięcie siatki lotów niewątpliwie wpłynie na samych pracowników portu lotniczego.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin stale odrzucał propozycję

Jak przekazują mediom przedstawiciele Ryanair, przewoźnik regularnie przedstawiał władzom lotniska w Modlinie plany rozwojowe, które mogłyby podwoić ruch pasażerski i przynieść ogromne zyski oraz zapewnić rozwój lotniska. Niestety wszystkie propozycje były finalnie odrzucane. Pasażerowie są wściekli z powodu nowych wieści, ponieważ wielu z nich korzystało z oferty irlandzkich linii lotniczych. Tak drastyczne cięcia mogą okazać się dla Modlina porażką. Mimo to Ryanair będzie nadal obsługiwał pozostałe 290 lotów tygodniowo. 

Nie można jednak nie rzucić przysłowiem "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Z okazji drastycznych cięć siatki lotów na Modlinie mogą cieszyć się lotniska w Łodzi, Lublinie, oraz warszawskie Okęcie. Ryanair ogłosił, że wspomniane trzy porty lotnicze otrzymają więcej lotów niż dotychczas w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym 2023/24. Dodatkowo lotnisko Chopina w Warszawie zacznie obsługiwać nową trasę do Manchesteru. Nadchodzą więc duże zmiany.

Więcej o: