Była agentka FBI i CIA zawsze robi to podczas podróży. Radzi, by rezerwować pokój na trzecim pietrze

Na turystów czyha wiele niebezpieczeństw, które z łatwością mogą zmienić wymarzone wakacje w koszmar. Kieszonkowcy, złodzieje hotelowi i osoby o innych, nieczystych intencjach to tylko niektóre z nich. Jak nie paść ich ofiarą?

Tracy Walder w przeszłości pracowała jako oficer CIA i agentka specjalna FBI. Wieloletnie doświadczenie nauczyło ją sposobów na zachowanie dodatkowych środków ostrożności podczas wykonywania zadań, zwłaszcza za granicą. Teraz najlepszymi sposobami podzieliła się z SWNS, na który powołuje się "Daily Star". 

Zobacz wideo Czy czujesz się bezpiecznie w Polsce? [SONDA]

Rezerwowanie noclegu. Zachowaj ostrożność

Tracy zdradziła, że planując podróż, nigdy nie rezerwuje prywatnych kwater. Jej zdaniem tego typu miejsca są niezwykle ryzykowne i niebezpieczne. Poza tym nigdy tak naprawdę nie wiemy, kto pisze o nich pozytywne recenzje. Podczas dokonywania rezerwacji w hotelach radzi, by stawiać na pokoje położone między trzecim a szóstym piętrem. Znajdują się one wystarczająco nisko, by z łatwością opuścić budynek, ale jednocześnie daleko od wchodzących na parter intruzów. 

Zazwyczaj ktoś, kto próbuje wyrządzić krzywdę, pójdzie najprostszą drogą, czyli wejdzie przez pierwsze piętro, ponieważ jest ono najbardziej dostępne. Z kolei jeśli jesteś zbyt wysoko - na 20. lub 21. piętrze - naprawdę trudno będzie ci się szybko wydostać

- wyjaśniła. 

Gdy Walder znajdzie się już na miejscu zawsze zakłada dodatkową blokadę na drzwi.

Mój mąż, Ben dokucza mi z tego powodu i chociaż jest mało prawdopodobne, że ktoś się włamie, rzeczywistość jest taka, że personel ma kartę dostępu do twojego pokoju

- dodała. 

Była agentka FBI o bezpieczeństwie w podróży

Czujności nie powinniśmy tracić także poza hotelem. Tracy dzieli się planem wycieczki z rodziną i korzysta ze specjalnej aplikacji, która powiadamia kontakty alarmowe o jej lokalizacji. Dodatkowo nie wyobraża sobie podróży bez lokalizatora bagażu i specjalnej bransoletki, w którą zaopatruje ośmioletnią córkę. "Na wypadek gdybyśmy się rozdzieliły, ma to na sobie" - powiedziała. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: