Wyszedł na zwykły spacer do lasu. Wciąż nie wierzy w to, co znalazł w worku

51-letni Erlend Bore z Norwegii jakiś czas temu wybrał się na spacer do lasu - zgodnie z zaleceniami lekarza. By umilić sobie czas, postanowił zabierać ze sobą na przechadzki wykrywacz metalu. Początkowo nie spodziewał się, że umożliwi mu to dokonanie niezwykłego odkrycia.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Erlend Bore jakiś czas temu usłyszał od swojego lekarza, że powinien poświęcać więcej czasu na aktywność fizyczną - na przykład na spacery. Aby umilić sobie czas na świeżym powietrzu, 51-latek postanowił zabierać ze sobą wykrywacz metalu w poszukiwaniu ciekawych, zapomnianych przedmiotów. Pewnego dnia natknął się na worek z tajemniczą zawartością. 

Zobacz wideo Myślenice. Okradł kościelną skarbonę, ale najpierw się przeżegnał

51-latek dokonał na spacerze niezwykłego odkrycia 

Kiedy podczas krótkiej przechadzki Erlend Bore natknął się na worek, początkowo myślał, że w środku nie znajdzie nic istotnego. Mimo wszystko intuicja podpowiedziała mu, żeby sprawdzić zawartość. I słusznie - okazało się bowiem, że w środku znajdował się prawdziwy skarb. Dziewięć złotych wisiorków, trzy pierścionki i dziesięć złotych pereł. 51-letni Norweg nie mógł uwierzyć własnym oczom. Jego odkrycie zostało okrzyknięte "złotym znaleziskiem stulecia w kraju". Skarb znaleziony na południowej wyspie Rennesoey, niedaleko miasta Stavanger pochodzi bowiem sprzed 1500 lat. 

Ze znalezionego skarbu nie cieszył się zbyt długo 

Mimo początkowej radości z odnalezionego skarbu 51-latek nie cieszył się nim zbyt długo. Według norweskiego prawa Erlend Bore nie może zatrzymać znaleziska. Drogocenne przedmioty, które odnalazł, są bowiem własnością skarbu państwa - znalazca jest zmuszony je oddać. Skarb znaleziony przez Norwega zostanie zaprezentowany na specjalnej wystawie zorganizowanej przez Muzeum Archeologiczne w Stavanger. Z kolei Bore zapowiedział, że to odkrycie tylko rozbudziło w nim zmysł poszukiwacza i nie zamierza na tym poprzestać. 51-latek planuje w najbliższym czasie skupić się na tropieniu kolejnych skarbów. 

Więcej o: