Turystom trudno w to uwierzyć. W wakacyjnym raju sprzedawano im niedopite drinki

Jak podają greckie władze, na uwielbianej przez turystów wyspie Korfu miało dochodzić do skandalicznych sytuacji. Lokalne bary zachowywały niedopite drinki, a następnie serwowały je swoim gościom w postaci shotów.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Według informacji podawanych przez greckie władze, niektóre lokalne bary na popularnej wyspie Korfu - najpewniej kierując się chęcią oszczędności - zachowywały niedopite przez turystów drinki, które kolejno serwowane były w postaci shotów. Proceder ten został odkryty podczas serii kontroli w lokalach. 

Zobacz wideo Turysto! Są gesty, które mogą zaprowadzić do więzienia

Prawda wyszła na jaw podczas kontroli

Jak podaje stacja telewizyjna CNN Greece i lokalne media, praktyka ta została odkryta niemal przypadkiem. Wszystko dzięki kontrolom, na które udali się urzędnicy w celu identyfikacji firm uchylających się od płacenia podatków lub prowadzących sprzedaż nielegalnych napojów. Sprawdzanie lokalnych barów i restauracji trwało od 30 sierpnia do 1 września. Wówczas władze usiłowały ustalić, czy serwowany alkohol na pewno nie jest przemycany lub nieoryginalny i czy paragony wydawane są w sposób prawidłowy. Urzędnicy najpewniej nie spodziewali się takiego rezultatu swoich kontroli. 

Serwowali gościom niedopite drinki w postaci shotów

Podczas licznych kontroli władzom udało się ustalić, że obsługa niektórych lokalnych barów na wyspie Korfu zbierała resztki niedopitych przez gości drinków i napoi, a następnie przelewała je do beczki. Zawartość po czasie serwowana była innym gościom w postaci shotów. - W wyniku operacji ujawniono także dziesiątki tysięcy niewystawionych paragonów oraz alkohol, który mógł zostać przemycony lub podrobiony - czytamy na portalu Business Insider. Na ten moment na podejrzane bary (tymczasowo zamknięte na 48 godzin) zostały nałożone kary finansowe.

Więcej o: