Ma dziwną nazwę, ale jest prawdziwą perełką na mapie Polski. Można tam uciec od zgiełku wielkich miast

Gołdap to miasto, które cieszy się popularnością głównie wśród seniorów, ale nie tylko. Nic dziwnego, ponieważ to doskonała lokalizacja na wypoczynek z dala od zgiełku wielkich miast. Z czego słynie Gołdap i jakie atrakcje są warte uwagi? Odpowiadamy.

Gołdap to miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim, które chętnie odwiedzają osoby chcące podreperować swoje zdrowie, ale i nacieszyć się pięknem przyrody i pooddychać świeżym powietrzem. Nie brakuje tam jednak różnorodnych atrakcji. Co warto robić w Gołdapi? Sprawdźmy. 

Zobacz wideo Marta Wierzbicka na wakacjach na Mazurach

Gołdap - co robić? Dla seniorów to prawdziwy raj 

Do Gołdapi przybywają tłumy. I to nie bez powodu. Ci, którzy mają problemy z układem oddechowym, zatokami, płucami, ciśnieniem i odpornością, zdecydowanie powinni wybrać się do tężni. Tężnie solankowe w Gołdapi to czwarty pod względem wielkości tego typu obiekt w Polsce - mają 220 metrów długości i 8 wysokości.  Co ciekawe, wystarczy spędzić tu kilka minut, by zauważyć różnicę. A powietrze, którym oddycha się Gołdapi, jest uznawane za najczystsze w Polsce. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Osoby, którym zależy na podreperowaniu zdrowia, powinny też odwiedzić pijalnię wód mineralnych i leczniczych. Odpoczynek z kubkiem leczniczej wody w dłoni to coś, co spodoba się każdemu.  

Gołdap - atrakcje. Zdecydowanie jest tu gdzie wypocząć 

Tężnie i pijalnia wód mineralnych nie są jedynymi atrakcjami w Gołdapi. Warto również wybrać się na spacer deptakiem wzdłuż jeziora oraz plażę i kąpielisko. Koniecznie należy odwiedzić też wieżę ciśnień, a z tarasu widokowego obejrzeć panoramę na miasto, zalew oraz lasy Puszczy Rominckiej i Obwodu Kaliningradzkiego. Kawa w przeszklonej kawiarni smakuje naprawdę dobrze.  

Tym, którym mało jest dobrej kawy, powinni odwiedzić Piękną Górę i jej obrotową kawiarnię z równie pięknymi widokami. Safari to z kolei świetna atrakcja dla rodzin. Warto więc wybrać się na poszukiwania zwierząt samochodem terenowym. 

Więcej o: