Utrudnienia dla pasażerów korzystających z lotniska w Modlinie. Odwołano już kilkadziesiąt lotów

Pasażerów, którzy planowali korzystać we wrześniu z portu lotniczego Warszawa-Modlin, czekają znaczne utrudnienia. Wszystko przez prace przy wymianie oświetlenia na pasie startowym. Kilkadziesiąt lotów zostało już anulowanych. Sprawdź, czy twój lot znajduje się wśród nich.

O utrudnieniach związanych z przylotami i wylotami z podwarszawskiego lotniska wiadomo już było od sierpnia. Teraz jednak obawy pasażerów stają się rzeczywistością. Ryanair odwołał już kilkadziesiąt lotów, a bardzo możliwe, że to jeszcze nie koniec anulacji. Podróżujący muszą wziąć tę informację pod uwagę przy planowaniu wrześniowych wyjazdów.

Zobacz wideo Wiceprezes Modlina o tym, czy na Mazowszu utrzymają się cztery lotniska

Wrześniowe utrudnienia na lotnisku Warszawa-Modlin

Lotnisko w Modlinie będzie zamknięte w dniach 11-21 września 2023 roku. Na szczęście, utrudnienia z tym związane dotyczą tylko lotów zaplanowanych na godziny między późnym wieczorem i wczesnym porankiem, a dokładniej rotacji między godziną 20:00 a 5:30. Jak poinformował w rozmowie z Fly4free.pl Tomasz Szymczak, prezes lotniska w Modlinie, wynika to z wykonania koniecznych prac remontowych. W nocy będzie bowiem wymieniane oświetlenie na pasie startowym. 

Ryanair już od jakiegoś czasu wysyłał do swoich klientów informacje o anulowaniu zaplanowanych wcześniej lotów. Maciej Nowicki z biura prasowego linii Ryanair zapewnił na łamach TVN24 Biznes, że "wszyscy poszkodowani pasażerowie zostali powiadomieni i poinformowani o możliwości bezpłatnego przeniesienia się na inny lot lub otrzymania pełnego zwrotu kosztów". Z kolei jeśli ktoś nie otrzymał wiadomości od przewoźnika, może spać spokojnie - jego lot odbędzie się zgodnie z planem.

Które loty zostały już odwołane?

Lista anulowanych lotów jest dość długa. Obejmuje m.in. loty z i do Budapesztu, Dublina, Zadaru, Madrytu, Manchesteru, Katanii, Eindhoven, Helsinek, Sztokholmu, Paryża oraz Lizbony. Ryanair odwołał do tej pory kilkadziesiąt lotów, jednak możliwe, że liczba ta wzrośnie do aż 140. 

"Anulacje dotyczą ostatniej fali wylotowej, czyli samolotów, które wczesnym wieczorem wylatują z Modlina i wracają tu z powrotem w godzinach między 23 i 1 w nocy. Nasza samoloty zbazowane w Modlinie nie będą więc wykonywały ostatniej rotacji", czytamy na portalu Fly4free wypowiedź Michała Kaczmarzyka, dyrektora generalnego linii Buzz, podlegającej irlandzkiemu przewoźnikowi. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: