Tę romantyczną wieś w Polsce musisz odwiedzić jesienią. To prawdziwa perełka dla zakochanych

Istnieje wiele możliwości na udany urlop w Polsce we wrześniu. Pomimo tego, że dni są chłodniejsze i krótsze, są w kraju miejscowości, które w jesiennych barwach prezentują się jeszcze lepiej. Jedną z nich jest Chmielno.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Kaszuby są regionem w Polsce, który wciąż pozostaje nieodkryty, a ma mnóstwo zalet. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz w życiu odwiedził Chmielno. To niewielka wioska położona w malowniczym krajobrazie. Z jednej strony znajduje się jezioro Białe, a z drugiej Kłodno. Dzięki temu amatorzy sportów wodnych poczują się tutaj jak w raju. Ale nie tylko oni. Z tym miejscem związana jest legenda, która sprawia, że to idealne miejsce dla zakochanych.

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Tę romantyczną wieś w Polsce musisz odwiedzić jesienią

Nazwa miejscowości Chmielno pochodzi od chmielu, który miał wyrosnąć na grobach nieszczęśliwych kochanków. Zakochanym nie pozwolono się pobrać i pochowano ich po dwóch stronach kościoła. Pnącza chmielu miały wyrosnąć tak wysoko, że połączyły się nad dachem świątyni. Stąd wywodzi się także herb wioski, na którym widzimy gałązki chmielu i kościół. Będąc w Chmielnie, warto odwiedzić kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. To jedna z najstarszych parafii na Pomorzu. Jego pierwszą wersję miała ufundować Damroka, córka Świętopełka. 

Romantyczne spacery w Chmielnie

Miasteczko swój urok zawdzięcza nie tylko pięknemu położeniu, ale także wiejskim chatkom pokrytym strzechą, które nadają mu niepowtarzalny klimat. Jest idealne na romantyczne spacery pomiędzy domkami, albo — dla amatorów dłuższych wypraw — spacer pieszym szlakiem kaszubskim do Kartuz (10 km). Osoby, które wolą poruszać się rowerami, mogą z kolei wybrać na wycieczkę Chmieleńska Trasą Rowerową.

Jeśli chcecie poczuć się, jak Demi Moore i Patrick Swayze w "Uwierz w ducha", musicie koniecznie odwiedzić Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Możecie zobaczyć tu, jak tworzone są wyjątkowe dla tego regionu ceramiczne wyroby, a także wziąć udział w warsztatach. Romantyczne wieczory warto zakończyć kolacją w lokalnej restauracji.

Więcej o: