Tak plażują muzułmanki. Pokazują na TikToku swoje "burkini"

Filmiki, na których muzułmanki pokazują swoje codzienne outfity, zdobione hidżaby oraz nakrycia głowy robią prawdziwą furorę na TikToku. Niektóre arabskie influencerki chętnie prezentują również tradycyjne plażowe stroje, zgodne z ich przekonaniami wynikającymi z zasad islamu - burkini.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Bieda w Afganistanie zmusza ludzi do żebrania o chleb. Smutne obrazki z życia zwykłych ludzi

Czy burkini może mieć różne fasony i kolory? Oczywiście tak! Nie wszyscy być może wiedzą, że strój ten ma tak naprawdę różne oblicza, a stylizacji z jego udziałem można stworzyć bez liku. Tamara El Tohamy, którą na TikToku obserwuje blisko 280 tysięcy osób już rok temu prezentowała swoje liczne pomysły na plażowe stylizacje. Widzieliśmy ją w kilku odsłonach tego kostiumu: wyraziście pomarańczowym, czarny, białym oraz popielatobłękitnym. Do tego influencerka dobierała chusty w tych samych kolorach oraz pasujące klapki i torebkę plażową.

Muzułmanki pokazują się w burkini. "Są piękne i nosiłabym je"

Internautom nagranie to bardzo przypadło do gustu, o czym świadczy ponad 150 tysięcy polubień. "Nie jestem muzułmanką, ale są piękne i nosiłabym je" - stwierdza jedna z komentujących film użytkowniczek platformy. "Są wspaniałe!" - skomentowała inna osoba.

Nie noszę hidżabu, ale czy też mogłabym to nosić? Nie lubię odsłaniać swojego ciała

- dopytywała kolejna internautka.

Na jeszcze innym nagraniu na TikToku widzimy dwie młode kobiety, z których jedna ma na sobie niebieskie burkini w różnych odcieniach tego koloru, z wzorem w fale. Druga zaś postawiła na czarny fason z liściastymi motywami w górnej części. "Wyglądacie tak ślicznie!" - zachwycała się pod nagraniem jedna z komentujących. "Niektóre użytkowniczki TikTioka dopytywały, czy znajdą tego rodzaju burkini w popularnej sieciówce odzieżonej online. 

Kilka słów o burkini: jest to kostium kąpielowy przeznaczony dla kobiet z kręgu religii muzułmańskich oraz innych kultur, którym religia zabrania odsłaniania wielu poszczególnych części ciała. Powstał jako kontaminacja słów burka (czyli tradycyjna ubiór muzułmańskiej kobiety) i wspomniane wcześniej bikini. Zaprojektowała je mieszkająca w Australii Libanka Aheda Zanetti.

Źródło: TikTok

Więcej o: