Marzysz o wakacjach w Egipcie? Te hotele oferują wypoczynek za darmo. Ale jest jeden mały haczyk

Jeden z egipskich regionów wpadł na wspaniały pomysł, który ma łączyć przyjemne z pożytecznym. Urlopowicze, którzy marzą o wakacjach w Egipcie, ale nie mają na to wystarczających środków, mogą otrzymać nocleg za darmo. Jest jednak pewien niewielki haczyk. Odpowiadamy, co trzeba zrobić.

Wakacje w Egipcie to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, ponieważ to wspaniały kraj z bogatą historią, tradycją i kulturą tak bardzo różniącą się od naszej. Jeśli jesteś jedną z osób, które chciałyby odwiedzić ten kraj, koniecznie zapoznaj się z tą ofertą.  

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Darmowe noclegi w Egipcie. Ale uwaga, bo diabeł tkwi w szczegółach 

Jak podaje "Egypt Independent", jednym z egipskich regionów można znaleźć darmowe noclegi. Choć dla niektórych brzmi to pewnie jak abstrakcja, to jest to jak najbardziej prawdziwa opcja. Taką możliwość oferują niektóre hotele w pobliżu miejscowości Dahab, która zlokalizowana jest nad Zatoką Akaba na Półwyspie Synaj. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Diabeł tkwi jednak w szczegółach oferty. Na bezpłatne zakwaterowanie mogą liczyć wyłącznie ci, którzy posprzątają plażę. Ze względu na dużą liczbę przewijających się turystów generowana jest ogromna ilość śmieci. Do posprzątania są plaże w Laguna, Blue Hole, Wadi Janna i Light House.   

Turyści zaśmiecają plaże, jednak należy je chronić. "Dahab jest domem dla nas wszystkich"

Pomysłodawca inicjatywy, Mohamed al-Nakhlawi, powiedział, że środowisko ma kluczowe znaczenie dla turystyki i należy je chronić. Stąd też pomysł na to, by zapewnić chętnym do sprzątania plaż bezpłatne zakwaterowanie.  

Dahab jest domem dla nas wszystkich i musimy go chronić 

- poinformował szejk Atallah Mohamed, który jak podaje "Egypt Independent" zaoferował poniesienie wszelkich kosztów. 

Oferta darmowego zakwaterowania jest naprawdę kusząca. Po pracy z pewnością będzie czas na wypoczynek i poznawanie kultury egipskiej. Warto odwiedzić knajpki z regionalnym jedzeniem i zobaczyć na własne oczy symbole Egiptu

Więcej o: