To najlepszy kierunek wakacyjny na wrzesień. Można tam "cieszyć się piaskiem i słońcem"

Szukasz urlopu last-minute na wrzesień? Serwis "Podróże" brytyjskiego portalu Mirror.co.uk radzi, by wybrać się tam, gdzie nadal jest ciepło, słonecznie, a ceny jednocześnie nie powodują zawrotów głowy.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Rekiny w popularnych kurortach turystycznych

Zdaniem cytowanej przez dziennik ekspertki Skyscanner ds. trendów w podróżach, propozycją numer 1. jest trzecia co do wielkości wyspa z archipelagu Balearów - Ibiza. - Wrzesień to wspaniały czas na podróżowanie poza szczytem (sezonu - red.), ponieważ loty i zakwaterowanie są zazwyczaj mniej obłożone (...) - mówi Laura Lindsay w rozmowie z Mirror.co.uk.

- Pierwszym kierunkiem, który bym poleciła, jest Ibiza. Jeśli nie masz ochoty chodzić do klubów, jest tam wiele innych rzeczy do zrobienia. Wybierz się na spacer wzdłuż historycznego centrum Dalt Vila, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (...). Przejdź się po starówce i oczywiście odwiedź najlepsze plaże Ibizy, aby cieszyć się piaskiem i słońcem - rekomenduje ekspertka.

Te kierunki będą absolutnym hitem września. Nadal ciepło, słonecznie i bez tłumów

Średnia temperatura na Ibizie we wrześniu wynosi około 27 stopni Celsjusza - co czyni ją wprost idealną na plażowanie i morskie kąpiele. Choć o tej porze powinno być już po sezonie typowo imprezowym (a brak tłumów to przecież kolejny plus!), wcale nie oznacza to, że na ulicach panować będzie kompletna pustka. To jednak nie jedyna rekomendacja przedstawicielki Skyscanner. 

Kolejnym faworytem września jest Chorwacja. Ten adriatycki kraj (...)  słynie z gotycko-renesansowych katedr, zabytków z czasów sowieckich i starych, brukowanych miast. Chorwacja jest również obdarzona niekończącymi się wybrzeżami otoczonymi, bujnymi lasami, gdzie można cieszyć się przedłużeniem wakacji w odosobnionych zatoczkach

- kontynuuje rozmówczyni serwisu. Szczególnie poleca m.in. plażę Kraljičina w Nin (ok. 17 km od Zadaru) lub 800 metrów piaszczystego wybrzeża Sakarun na wyspie Dugi Otok.

W Chorwacji jest tak wiele do zobaczenia i zrobienia. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiedzić  niesamowite wyspy, wybrać się na plażę, czy w pełni wykorzystać tętniące życiem miasta

- podkreśla portal.

Źródło: Mirror.co.uk

Więcej o: