Gdzie kręcono serial "Żmijowisko"? Ten region słynie z malowniczych krajobrazów

Bestselerowa powieść Wojciecha Chmielarza "Żmijowisko" doczekała się w 2019 roku serialowej ekranizacji. Pod koniec sierpnia tego roku program trafił na Netfliksa i błyskawicznie znalazł się w czołówce najchętniej oglądanych pozycji. Gdzie kręcono "Żmijowisko"?

Polskie produkcje cieszą się szczególną popularnością na platformach streamingowych. Widzowie chłoną fabułę, utożsamiają się z bohaterami i przy okazji podziwiają tło wydarzeń, czyli miejsce akcji. Choć wiele z popularnych seriali i filmów nagrywa się w dużych miasta - zwłaszcza w Warszawie - to niekiedy reżyser zabiera nas podróż w malownicze zakątki Polski.

Zobacz wideo Bezpieczne Mazury

"Żmijowisko" - gdzie kręcono popularny serial? Ten region zachwyca

"Żmijowisko" to powieść autorstwa Wojciecha Chmielarza, uznanego pisarza i dziennikarza. Thriller psychologiczny w 2019 roku doczekał się ekranizacji na małym ekranie. Produkcję można było oglądać w CANAL+. Fani serialu pozytywnie się jednak zaskoczyli, gdy zobaczyli, że 30 sierpnia 2023 roku dodano go w szeregi Netfliksa.

Serial w reżyserii Łukasza Palkowskiego z miejsca stał się hitem platformy. Obecnie plasuje się na 2 miejscu na liście top 10 najpopularniejszych seriali w Polsce. Fabuła produkcji opowiada o losach grupy znajomych ze studiów, którzy spędzają wspólnie wakacje w mazurskiej agroturystyce. Podczas pobytu w tajemniczych okolicznościach znika jednak nastoletnia córka głównych bohaterów, co początkuje serię trzymających w napięciu zdarzeń.

Wydarzenia przedstawione w serialu były kręcone częściowo w Warszawie, a częściowo w okolicy Mrągowa, a dokładniej we wsi Orzyny, położonej w powiecie szczycieńskim, w gminie Dźwierzuty. To właśnie tam znajduje się słynne, serialowe jezioro i otaczające je gęste, warmińsko-mazurskie lasy.

 

Mrągowo to urokliwa wizytówka Mazur

Mazury, zwane też Krainą Tysiąca Jezior lub Zielonymi Płucami Polski, to region turystyczny znany przede wszystkim z licznych malowniczych jezior, rzek, wzgórz i bagien. Znajduje się tam wiele rezerwatów przyrody oraz Parków Narodowych, które są domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Największą popularnością cieszy się największe jezioro w Polsce, czyli Śniardwy oraz chętnie odwiedzane w sezonie letnim Mrągowo.

W Mrągowie, oprócz cudów natury, znajdziemy także liczne atrakcje turystyczne. Będąc w okolicy, polecamy udać się m.in. do Festiwalowego Amfiteatru nad jeziorem Czos lub do Źródełka Miłości, na Wieżę Bismarcka czy Górę Czterech Wiatrów. Latem odbywają się tam liczne wydarzenia kulturowo-muzyczne, w tym słynny Piknik Country. Warto się tam wybrać przy okazji zwiedzania dawnego planu "Żmijowiska". Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: