Do tego pięknego miasta Polacy polecą już na początku maja. Nowy przewoźnik zaskoczył propozycją połączenia

Choć wakacje dobiegają końca, to Polacy nie przestają planować urlopów. Niektórzy już teraz rozważają oferty na długi weekend majowy. Na całe szczęście właśnie wiosną nowy przewoźnik uruchomi połączenie z Krakowa do jednej z najpiękniejszych stolic Europy.

Czas jesieni to moment zmian dla wielu przewoźników i podróżujących. Aktualizowane są siatki połączeń, przez co część z nich znika na okres zimowy, by ponownie powrócić wiosną. Przykładowo ostatnio w sieci pojawiła się informacja o zamknięciu trasy Modlin-Szczecin wraz z końcem września. Choć zasmuciła ona część podróżnych, to teraz na otarcie łez pojawiła się inna, o wiele lepsza. Linie lotnicze Air Baltic od 3 maja 2024 roku uruchomi połączenie Kraków-Wilno. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.  

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Nowy przewoźnik i nowe połączenie. Polacy polecą do Wilna już w maju

Łotewskie linie lotnicze Air Baltic ponownie pojawią się w Polsce, po tym jak zawiesiły swoją działalność na lotniskach w Warszawie i Gdańsku. Tym razem przewoźnik zaproponował nowe połączenie z Kraków Airport. Samoloty Air Baltic wylecą stamtąd po raz pierwszy 3 maja przyszłego roku prosto do stolicy Litwy. Polacy będą mogli skorzystać z oferty dwa razy w tygodniu.

Wilno to kolejne atrakcyjne miasto w siatce połączeń Kraków Airport, długo wyczekiwane przez pasażerów i znakomite na city-break. [...] miasto słynne z Ostrej Bramy i obrazu Matki Boskiej Miłosierdzia zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków

- powiedział prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek, cytowany przez serwis podroze.wprost.pl. Polacy mogą więc szykować się na odwiedzenie nowego kraju, jeśli do tej pory nie mieli okazji się tam udać. Ponadto linie lotnicze Air Baltic cieszą się bardzo dobrymi opiniami, co najprawdopodobniej dodatkowo zachęci wczasowiczów, do zakupu biletów.

Holenderski przewoźnik również zaskoczył. Więcej połączeń w przyszłym sezonie

Nie tylko Air Baltic zaskoczył podróżujących. Holenderskie linie lotnicze KLM zwiększają liczbę połączeń z Polski do Amsterdamu. Trasa ta cieszy się ogromną popularnością, a samoloty do stolicy Holandii wylatują z pięciu polskich miast (z Wrocławia, Gdańska, Warszawy, Poznania i Krakowa). W nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym liczba połączeń wzrośnie do 102 rejsów tygodniowo. Polacy mogą więc już planować city-breaki, które pozwolą przetrwać ponurą jesień. 


Co więcej, linie lotnicze KLM zmienią również rozkład lotów z lotniska we Wrocławiu, umożliwiając tym samym przylot do Amsterdamu we wczesnych godzinach porannych i możliwość przesiadki na inny rejs.

Więcej o: