To miasto jesienią wygląda jak z bajki. "Pięknie, klimatycznie i niedaleko Polski"

Klimatyczne, tajemnicze zaułki, wąskie uliczki i jedyne w swoim rodzaju zabytki. Stolica Czech od dawna zachwyca turystów wyjątkową aurą, która unosi się nad tym miastem o każdej porze roku. Wydaje się jednak, że Praga najwięcej swoich uroków odkrywa przed podróżnymi jesienią.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To miasto położone w zachodniej części Czech uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w Europie. Od wieków zachwyca swoim pięknem i niezwykłą atmosferą, która wyczuwalna jest tu szczególnie jesienią. Gdy na wąskich uliczkach pojawiają się złociste, żółte i bordowe barwy, a niebo zasnuwa stalowa powłoka, poszczególne części Pragi zaczynają przypominać kadry wyrwane z bajki. 

Zobacz wideo Jak wygląda czeska polityka energetyczna i środowiskowa? Ekspert odpowiada

Turyści pokochali stolicę Czech 

Praga jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów stolic w Europie - i nie ma się czemu dziwić. Większość osób przybywa w te rejony skuszona uroczymi ogrodami, tajemniczymi zaułkami i mnogością zabytków. Wydaje się jednak, że klimat stolicy Czech jest najbardziej wyrazisty, gdy kończy się sezon turystyczny - z wąskich uliczek znikają tłumy, na chodniki opadają złociste liście, a pojedynczy łyk kawy w klimatycznej kawiarence urasta do rangi magicznego rytuału. Podobnego zdania są internauci, którzy piszą w mediach społecznościowych: "Pięknie, klimatycznie i niedaleko Polski. Uwielbiam to miasto", "Praga jest absolutnie przepiękna! Koniecznie jednak chcę tu przyjechać jesienią". Ze względu na ilość rzeczy do zrobienia i zobaczenia, warto zarezerwować sobie na pobyt w stolicy Czech co najmniej 3 dni. 

Największe atrakcje turystyczne w Pradze 

Ilość atrakcji turystycznych w Pradze zdumiewa wielu turystów, mimo to na długiej liście znajdziemy kilka najbardziej rozpoznawalnych elementów. Za przykład służyć może choćby Most Karola. Ten majestatyczny obiekt z umieszczoną na nim słynną płaskorzeźbą św. Jana Nepomucena pojawia się na wielu pocztówkach, zdjęciach i w przewodnikach po Pradze. Jest majestatyczny i tajemniczy, przyciąga uwagę już z daleka. Ponadto uważa się, że jest to najstarszy kamienny most na świecie. 

Kolejnym charakterystycznym obiektem w Pradze jest Zamek na Hradczanach, widoczny niemal z każdego zakątka centralnej części miasta. Budowla roztacza nad całym rejonem niezwykłą aurę, zachwycając turystów strzelistymi wieżami, detalami architektonicznymi i niezwykłym oświetleniem po zmroku. Na tle jesiennego, pochmurnego nieba zamek przypomina budowlę wyrwaną z baśni. Miejsc, obiektów i zabytków z tak niezwykłym klimatem jest w Pradze znacznie więcej. Przykładem jest choćby:

  • Brama Prochowa - 65-metrowy obiekt, który dumnie góruje nad innymi pobliskim budynkami,
  • Stare Miasto i zegar astronomiczny Orloj,
  • Dzielnica Żydowska,
  • wzgórze Petrin,
  • Wyszehrad.
Więcej o: