Bałtyk poza sezonem to strzał w dziesiątkę. Te trzy plaże zdecydowanie są najbardziej urzekające

Morze Bałtyckie nie jest zbyt popularnym kierunkiem na wakacje poza sezonem. Pogoda raczej nie rozpieszcza i może być chłodno, jednak nie oznacza to, że taki urlop nie może być udany. Nadmorskie plaże potrafią być naprawdę urzekające, a i atrakcji nie brakuje. Oto najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem na jesienny urlop.

Choć we wrześniu o wylegiwaniu się na rozgrzanym piasku i morskich kąpielach w Bałtyku trzeba raczej zapomnieć, to wciąż możemy pospacerować brzegiem plaży czy zrobić wyjątkowe pamiątkowe zdjęcia. Wiele plaż w Polsce ma również do zaoferowania wyjątkowe widoki, więc nie warto od razu skreślać polskiego morza w tym terminie. Jakim plażom warto się przyjrzeć w naszym kraju jesienią? 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Najpiękniejsze plaże w Polsce. Plaża w Świnoujściu królową  

Jedną z najpiękniejszych plaż jest ta Świnoujściu. Od lat króluje w wielu rankingach, a turyści przyjeżdżają nad morze, by wypocząć właśnie na tych piaskach. Jest bardzo szeroka i czysta, więc w szczycie sezonu nie ma co martwić się o miejsce. Poza sezonem można trafić tu na wiele spacerujących osób. Warto do nich dołączyć i podziwiać piękno polskich miejsc. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepsze plaże w Polsce. Wyjątkowo piękne miejsca nad Bałtykiem 

Wybierając się nad Bałtyk we wrześniu, warto również wziąć pod uwagę mniej znaną plażę, czyli plażę w Czołpinie. Z piasku "wyrastają" tam pnie drzew, które pięknie prezentują się na pamiątkowych fotografiach.

Kilka lat temu, podczas zimowych sztormów, Bałtyk odkrył, co schował około trzy tysiące lat temu. Pozostałości puszczy bukowo-dębowej w okolicach Czołpina to niezwykła pamiątka dawnych czasów, którą warto zobaczyć, póki morze znowu się o nią nie upomni 

- pisze o plaży na Instagramie Pomorskietravel.

 

Plaża w Dziwnówku jest wyjątkowa. Jeśli wejdziemy na nią i będziemy kierować się na wschód, to zauważymy malownicze klify i las. Jeśli jednak zależy nam na tym, by podziwiać łagodną bałtycką wydmę i drobny biały piasek, należy obrać kierunek na zachód.  

Więcej o: