Pojawiły się w mieście, z którego ewakuowano ludność. Ich obecność to efekt panującego żywiołu

Kanada w tym roku mierzy się z potężnymi pożarami, które szaleją od maja i powodują poważne zniszczenia na obszarach leśnych. W połowie sierpnia panujący żywioł zmusił władze miasta Yellowknife do ewakuacji 20 tys. osób. Szybko po opuszczeniu miejscowości przez ludzi na jej ulicach pojawili się nowi mieszkańcy.

Kanada zmaga się z potężnymi pożarami, które trawią hektary lasów. Tysiące osób straciło dach nad głową, a wielu mieszkańców musiało opuścić swój dom. W jednym z ewakuowanych miast w ostatnich dniach pojawiają się niedźwiedzie czarne. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Po ewakuacji miasta Yelloknife pojawiły się w nim baribale

Yellowknife to miejscowość, z której w minionym tygodniu musiało zostać ewakuowanych 20 tys. osób. Mieszkańcy byli zagrożeni panującymi w okolicznych lasach pożarami. Mimo że miasto opustoszało, a na jego terenie pozostali jedynie strażacy, ratownicy i policja, obecnie na ulicach można zobaczyć też niedźwiedzie czarne. Jak podaje portal ctvnews.ca, do miasta przyszło już około osiem osobników. Zwierzęta uciekają przed pożarem i szukają nowego, bezpiecznego schronienia. W mieście znalazły one sterty śmieci i wysypisko, w których mogą buszować w poszukiwaniu pożywienia.

Niedźwiedzie były widziane nie tylko na wysypisku. Wchodzą też na podwórka domów

Baribale zauważono w centrum miasta, na wysypisku i na podwórku jednego z opuszczonych domów. Obecnie strażnicy próbują odstraszać, wyłapywać i wywozić zwierzęta do lasu. Z powodu pożarów teren, na który można je transportować jest ograniczony. Kilka sztuk zostało zastrzelonych, ponieważ mogły stanowić zagrożenie dla osób przebywających w mieście.

Aktualnie sytuacja pożarowa w okolicy miasta jest już opanowana, ale mieszkańcy jeszcze nie mogą wracać do swoich domów. Wciąż trwają przygotowania do powrotu ewakuowanych osób. 

Lokalne władze zapewniają, że mieszkańcy Terytoriów Północno-Zachodnich otrzymają potrzebne środki pomocy. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Więcej o: