Polacy uwielbiali to połączenie. Bilety były tańsze niż w PKP. Teraz irlandzki przewoźnik zamyka trasę

Wielkimi krokami nadchodzi wytęskniona, choć tylko przez niektórych, jesień. W telewizji pojawiają się nowe ramówki, w sklepach roi się od artykułów szkolnych, a przewoźnicy aktualizują połączenia po sezonie wakacyjnym. Niestety, nie wszystkie zmiany przypadną do gustu Polakom. Ryanair wycofuje się z popularnej trasy.

Irlandzki przewoźnik Ryanair wydaje się być nadal bezkonkurencyjny w kwestii cen. Z tego powodu jest jedną z najczęściej wybieranych linii lotniczych także w Polsce. Jednak nie tylko tanie bilety kuszą Polaków, a również ciekawe połączenia. Jedno z nich, czyli Modlin-Szczecin, biło rekordy popularności tego lata. Dlaczego akurat ta trasa? Otóż była ona bardziej opłacalna niż... podróż pociągiem. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Oni trują Europę. Polska elektrownia na czele listy

Koniec podróżowania na tej trasie. Polacy są niezadowoleni z decyzji Ryanaira

To, że z miasta do miasta samolotem podróżują Amerykanie, czy Kanadyjczycy nikogo nie dziwi. Odległości w obrębie jednego państwa są tam niewiarygodnie duże. W Polsce zaś wszędzie da się dojechać w ciągu jednego dnia, przez co najczęściej poruszamy się samochodami, busami lub pociągami. Jednakże połączenie lotnicze Warszawa Modlin - Szczecin biło w tym roku rekordy. Wiele pasażerów wybierało ten środek transportu, zamiast korzystać z oferty PKP.

Jak doszło do tego, że podróż samolotem do miasta odległego o 550 kilometrów stała się atrakcyjniejsza niż pociągiem? Wszystko za sprawą niskich cen i... czasu. Podróż samolotem z Warszawy do Szczecina nie zajmuje nawet godziny, a bilety w obie strony można było zdobyć już za 150 złotych. W jedną stronę udawało się niektórym zapłacić jedyne 50 złotych. To o wiele taniej niż pociągiem, gdzie za bilet normalny zapłacimy co najmniej 81 złotych. To również szybsza opcja, ponieważ trasa PKP z Warszawy do Szczecina trwa ponad 7 godzin. Nic więc dziwnego, że Polacy o wiele chętniej podróżowali na tej trasie samolotem.

Niestety Ryanair wycofuje się z połączenia, a bilety można kupować jedynie do 30 września. Wcześniej przewoźnik zapowiadał, że oferta będzie trwała miesiąc dłużej. Od października obowiązywać będzie jednak nowa siatka połączeń i niestety trasa Modlin - Szczecin nie zajmie tam zaszczytnego miejsca. Można jednak liczyć na to, że w następne wakacje irlandzki przewoźnik przywróci loty między stolicą Polski a stolicą województwa zachodniopomorskiego.

W Szczecinie znikną również inne połączenia

To nie jedyne zmiany na szczecińskim lotnisku. Jak podaje serwis fly4free.pl, Ryanair postanowił ograniczyć całkowicie także inne loty. Od 27 października wstrzymane zostaną również loty ze Szczecina do Krakowa, zaś wraz z początkiem listopada przestaną kursować również samoloty do Dublina. Na zimę pozostaną jedynie dwa połączenia i będą to dwa loty tygodniowo do Liverpoolu, oraz sześć lotów tygodniowo do Londynu. Taki stan utrzymany zostanie z pewnością do wiosny. Być może dopiero wtedy oferta ponownie się rozszerzy, na co liczą podróżujący Polacy.

Więcej o: