Mała wieś, o której mało kto słyszał. To idealna propozycja na jednodniową wycieczkę dla seniora

Małe polskie wioski i miasteczka skrywają więcej niż mogłoby się nam wydawać. Jedno z takich urokliwych miejsc znajduje się w województwie świętokrzyskim. Nie brakuje tam atrakcji różnej maści, jednak to seniorzy w szczególności powinni wybrać się tam na jednodniową wycieczkę.

Kałków to polska wieś, znajdująca się w województwie świętokrzyskim, leżąca między Starachowicami a Ostrowcem Świętokrzyskim, którą zamieszkuje blisko 500 mieszkańców. Położona na malowniczych terenach zaskakuje nie tylko pięknymi krajobrazami, ale też licznymi atrakcjami. Co warto tam zobaczyć? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Autoscarum 2023. Motocykliści robią dużo hałasu ku uciesze wszystkich

Wieś Kałków to idealna propozycja na jednodniową wycieczkę. Chyba nikt o niej nie słyszał 

Kałków jest chętnie odwiedzana przez wiernych - zarówno osoby starsze, jak i młodsze, dla których wiara jest bardzo ważnym aspektem życia. To bardzo spokojne miejsce, w którym można zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Atrakcją Kałkowa jest m.in. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Wstęp do obiektu jest całkowicie bezpłatny i można skorzystać z darmowego parkingu. Warto się tam zatrzymać, by zobaczyć kopię słynnego obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Na terenie obiektu znajduje się również kaplica Ojca Pio z 1992 roku, która znajduje się tuż obok Domu Jana Pawła II oraz kaplica różańcowa z 1988 roku z figurą Matki Boskiej z białym orłem w koronie. 

Wśród roślinności znajduje się z kolei z 14 stacji drogi krzyżowej. 12 stacja jest wyjątkowa, ponieważ reprezentuje ją Golgota, w której zostały ukazane chwile z najnowszej historii naszego kraju. Z jej szczytu można obejrzeć panoramę na góry świętokrzyskie. Co ciekawe, w każdą sobotę wierni biorą udział w drodze krzyżowej. W pobliżu znajduje się też pomnik katastrofy smoleńskiej. Jest dość nietypowy, ponieważ przedstawia samolot Tu-154. Jeśli się przyjrzymy, w jego oknach zauważymy twarze 10 osób, które zginęły w katastrofie. Wewnątrz znajdują się też pamiątkowe zdjęcia ofiar.  

Kałków - atrakcje. Wieś jest mała, ale atrakcji jest bardzo dużo.  

Kaplica Katyńska lub Kaplica Orląt Lwowskich to kolejna propozycja, którą warto odwiedzić podczas wycieczki do Kałkowa. Warto też zobaczyć kopię groty w Lourdes, figurę Chrystusa Króla, Muzeum Przeszłości, kaplicę Maksymiliana Kolbe czy odwiedzić Dom Pielgrzyma.  

Na terenie sanktuarium znajduje się też mini zoo, czyli atrakcja, która spodoba się najmłodszym, ale nie tylko. Znajdują się tam popularne zwierzęta takie jak lamy, kucyki, a ntylopy, strusie, pawie, czy owce. Warto też odwiedzić ptasi ogród.  

Więcej o: