Znajdują się godzinę od Warszawy, a mało kto o nich słyszał. Woda w tych źródłach ma bajeczny kolor

Wakacje dobiegają końca, jednak każda pora jest dobra na krótką, jednodniową wycieczkę. Warto więc spakować plecak i wyruszyć w drogę. Godzinę od Warszawy znajduje się bowiem zjawiskowe miejsce, które zachwyca bajeczną scenerią. Mowa tu o Niebieskich Źródłach w województwie łódzkim.

Niebieskie Źródła to zachwycający rezerwat przyrody leżący w otulinie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Powstał w 1961 roku, a jego symbolem są kaczki krzyżówki. Wiele osób przyjeżdża tu jednak, by podziwiać nie tylko zwierzęta, ale też bajecznie kolorową wodę.  

Zobacz wideo Młode pokolenie walczy o klimat i swoją przyszłość

Pomysł na jednodniową wycieczkę z Warszawy. Odetchnij na łonie natury 

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła to fantastyczna propozycja na jednodniową wycieczkę. Warto wybrać się tam jednak w słoneczny dzień, by móc podziwiać wyjątkowe, bajeczne wręcz barwy wody, która zawdzięcza ją spękanym jurajskim wapieniom. Efekt błękitno-zielonej barwy niczym z Chorwacji, to również efekt działania piasku, który jest wybijany przez wodę głęboko z dna.  

Należy mieć też szeroko otwarte oczy i jeśli mamy taką możliwość, zabrać ze sobą lornetkę, ponieważ w rezerwacie obserwować można liczne gatunki ptaków. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła - atrakcje. Co zwiedzić w pobliżu?  

Po spacerze po Niebieskich Źródłach warto również wstąpić do pobliskiego Skansenu Rzeki Pilicy. Znajdują się tam liczne wystawy - zarówno przyrodnicze, jak i militarne, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co ciekawe, na wystawie znajduje się jedyny na świecie eksperymentalny ciągnik artyleryjski Luftwaffe.  

Warto również na własne oczy zobaczyć budynek poczekalni kolejowej z przystanku Czarnocin z 1896 r., który pełnił funkcję pawilonu ekspozycyjnego Dyrekcji Warszawsko-Wiedeńskiej na Wszechrosyjskiej Wystawie Przemysłowo-Artystycznej w Niżnym Nowogrodzie, który został ochroniony przed zniszczeniem.

Więcej o: