Pokazali sprytny trik na przechytrzenie linii lotniczych. Nie wszystkim się spodobał. "Narażacie pasażerów"

Koszty podróżowania stają się coraz większe, dlatego pasażerowie za wszelką cenę starają się wydać jak najmniej. Nieustannie wyszukują nowych sposobów m.in. na uniknięcie dodatkowych opłat za bagaż, czym chętnie dzielą się w mediach społecznościowych. Okazuje się jednak, że mogą one wywoływać wiele kontrowersji.

Podróże samolotem bywają niezwykle stresujące. Zabezpieczenie mieszkania przed wyjazdem, spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy i dotarcie na lotnisko na czas to tylko niektóre z czekających na nas wyzwań. Należy także pamiętać o przestrzeganiu surowych przepisów na temat rozmiarów oraz wagi bagażu. W przeciwnym razie przyjdzie nam sporo zapłacić... chyba że zastosujemy jeden z popularnych trików. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Pokazali trik na zmniejszenie wagi bagażu

W ubiegłym tygodniu kalifornijska grupa muzyczna Bed Sweater pokazała sprytny sposób na przechytrzenie linii lotniczych. Na nagraniu widzimy, jak jeden z mężczyzn potajemnie podpiera wagę stopą, podczas gdy jego walizka jest ważona przez pracowników linii lotniczej. Jak się okazało, tego typu rozwiązanie sprawia, że bagaż wydaje się lżejszy niż w rzeczywistości.

To trochę zaskakujące, że to zadziałało [...] Pani od bagażu nie miała nic przeciwko

- napisali muzycy. 

Burza w komentarzach

Od czasu opublikowania nagranie trafiło już do 2,6 mln użytkowników TikToka. Wielu komentujących przyznało się, że od dawna stosuje podobną sztuczkę, dzięki czemu zawsze udaje im się zmieścić w wymogach linii lotniczych. Nie zabrakło także głosów krytyki. Niektórzy zwrócili uwagę, że pracownicy ważą bagaże ze względu na bezpieczeństwo w trakcie lotu.

To szalone, że myślicie, że to takie sprytne, ale narażacie innych pasażerów, zakłócając wagę i równowagę

- napisał jeden z internautów.

Co ciekawe, niektóre linie lotnicze idą o krok dalej i ważą także... podróżnych. Niedawno informowaliśmy, że Air New Zealand chce zebrać dokładniejsze dane na temat obciążenia i rozkładu masy samolotów. Ma to pomóc m.in. w lepszym zaplanowaniu zużycia paliwa. Badanie jest jednak całkowicie dobrowolne i anonimowe. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: