Wakacje jesienią wcale nie muszą być skazane na nudę i brak pogody. W tych miejscach jest luksusowo

Zastanawiasz się gdzie wyjechać na wakacje jesienią 2023 roku? Znamy topowe miejsca, w których trudno o nudę i pochmurne niebo. Na liście zarówno egzotyczne, jak i iście swojskie kierunki - nie zabranie miejsc dla zakochanych, rodzin i ekipy przyjaciół. Jak się okazuje, o tej porze roku nadal jest w czym wybierać i to taniej, wygodniej i sprytniej niż w szczycie sezonu!

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, a jak wiele osób uważa, czekają nas ostatnie podrygi lata. Tymczasem wiele osób właśnie teraz planuje wymarzone urlopy - zarówno w kraju, jak i za granicą. Chociaż może wydawać się to odważne i nietrafne, w rzeczywistości pogoda, atrakcje i przede wszystkim mniejsze obłożenie kuszą tysiące podróżujących! Przedstawiamy zatem prawdziwe perełki, które warto odwiedzić jeszcze w tym roku. 

Gdzie na wakacje jesienią 2023? Znamy topowe kierunki 

Wakacje dobiegają końca, jednak sezon w wielu miejscach nie mija. Słoneczna, atrakcyjna pogoda aż kusi, by zarezerwować kilka dni w kraju, ale też za granicą w popularnych kurortach, które jeszcze w lipcu czy sierpniu pękały w szwach i kosztowały majątek. Wyjazd we wrześniu to przedłużenie wakacji i złapanie ostatnich promieni słońca w tym sezonie - pojawia się zatem pytanie, gdzie najlepiej jechać? Znamy kilka kierunków, które nie tylko oferują zjawiskowe atrakcje, kuszą pięknym plażami czy prognozami pogody, ale też ciekawą kulturą, dobrym jedzeniem i przepięknymi zabytkami. 

Warto zacząć od planowania na tzw. własnym podwórku. Absolutnym numerem jeden jest zatem Morze Bałtyckie, Mazury i wszystkie doskonale znane nam perełki bliskie natury i zbiorników wodnych. Warto jednak wziąć pod uwagę zmienną pogodę i fakt, że czasami pobyt w Polsce może być nawet droższy niż wakacje za granicą. Biorąc pod uwagę nieco dalsze wojaże, poleca się Hiszpania, Portugalia, południe Włoch i kilka innych perełkę, które zdradzamy poniżej. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Wakacje jesienią 2023 r. za granicą - te miejsca wypadają rewelacyjnie 

Jednym z piękniejszych i ciekawszych miejsc w Europie jest Portugalia, a dokładnie południowy pas wybrzeża nad oceanem. We wrześniu pogoda nadal dopisuje, a nawet rozpieszcza. Warto odwiedzić zatem Faro, Algarve i Lagos. Dobrym celem będzie też sama Lizbona z malowniczymi uliczkami i znakomitymi restauracjami, czy Porto z niepowtarzalnym klimatem i przepięknymi kamienicami z bogatą historią.

Kolejnym, wartym odwiedzenia miejscem jest Cypr. Wyspa podzielona na część turecką i Grecką, daje wiele możliwości, szczególnie jeśli dysponujemy samochodem. Poleca się zatem plaże na północy i południu - różnią się one nieco krajobrazem, jednak największą atrakcją są wykluwające się żółwie, które przy odpowiednich warunkach i z poszanowaniem do przyrody można obserwować. Na Cyprze nie brakuje dobrego jedzenia, ruin i ciekawych atrakcji - o tej porze roku tłumów z pewnością nie zastaniemy, a i ceny będą znacznie niższe. 

Nie da się pominąć także Włoch, które o tej porze roku oferują nieco niższe i jednocześnie przyjaźniejsze zwiedzaniu temperatury. Warto zatem zahaczyć o malowniczy i pełen tajemnic Rzym, romantyczną Wenecję, Pizę z Krzywą Wieżą czy bajecznie piękną Sardynię i Sycylię. Wrzesień w Italii nadal rozpieści słońcem, nie będzie ono jednak tak przypiekać, co umożliwi nam znacznie większe pole do zwiedzania, spacerowania i podziwiania rozmaitych zakątków. Poleca się także: 

  • Tbilisi i inne gruzińskie cuda,
  • Hiszpanię, 
  • południe Francji na czele z Niceą,
  • Turcję - zarówno Istambuł, jak i południowe wybrzeże. 
Więcej o: