Pokazała, jakie pamiątki kupiła w Tunezji dla rodziny. "Świetny wybór"

Pochodząca z USA Chrisy, która od niedawna mieszka w Tunezji, nagrała krótki filmik na TikToka i pokazała, jakie pamiątki z tego kraju, warto przywieźć rodzinie. Szczególnie upodobała sobie jeden przedmiot. "Świetny wybór" - zachwycają się internauci.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Kupowanie prezentów dla rodziny jest nieodłącznym elementem każdych wakacji. Chociaż w turystycznych miejscach nie brakuje masowo produkowanych pamiątek, zawsze warto rozejrzeć się za lokalnymi produktami, których nie znajdziemy w Polsce. Chrisy, która pochodzi z USA, ale mieszka w Tunezji, pokazała w krótkim nagraniu na TikToku, jakie pamiątki warto przywieźć rodzinie z wakacji.

Zobacz wideo Szakszuka na pizzy - romans wschodu z zachodem

Mieszka w Tunezji. Pokazała, co kupić rodzinie

Najdroższą rzeczą, która znalazła się wśród upominków, jest tradycyjny, tunezyjski, wełniany płaszcz. Wykonany z wysokiej jakości materiału jest doskonałym okryciem na chłodne, zimowe wieczory. Jak zauważyła TikTokerka, spodoba się też fanom "Gwiezdnych Wojen". Chrisy przyznała jednak, że jej budżet nie pozwalał na obdarowanie wszystkich członków rodziny drogimi prezentami. Z tego powodu kupiła wiele drobiazgów, m.in. różnej wielkości kolorowe ręczniki "futa".

"Wybraliśmy je, bo są wytrzymałe i urocze. Ja uwielbiam praktyczne prezenty" - podkreśliła. Dodała także, że dla rodziny mają też harrisę, czyli pastę z papryki chilli i czosnku. Wśród prezentów znalazła się również tradycyjna tunezyjska sukienka dla dziewczynki, ręcznie malowany pojemnik na wykałaczki, ceramiczna butelka na oliwę i podobny świecznik, drewniana taca i ceramiczny talerz. 

Jakie są wartościowe produkty z Tunezji?

Poza wymienionymi przez nią rzeczami warto zwrócić uwagę na tunezyjskie ręcznie tkany dywany i tekstylia. Na każdym rogu znajdziecie również piękną, kolorową ceramikę i imponującą berberyjską biżuterię. Kobiety często stawiają na olejki różane, piękne kosze, czy trwałe i praktyczne produkty ze skóry.  

Więcej o: