Policjantka podzieliła się "przepisem na niebezpieczne wakacje". Psy miały kapoki, a dzieci nie

Wakacje 2023 zbliżają się ku końcowi. Wiele osób łapie więc ostatnie promienie słońce i korzysta z dni wolnych, by wypocząć cała rodzina. Niestety, niektórzy zapominają o tym, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo. Policjantka, która wypoczywała nad jeziorem po godzinach pracy, opublikowała zdjęcie, które zatytułowała "przepisem na niebezpieczne wakacje".

Bezpieczeństwo na wakacjach jest na wagę złota. Wybierając się na rodzinny wyjazd, powinniśmy więc pamiętać o tym, by zadbać o to, by każdy członek rodziny czuł się i był bezpieczny. Przykry jest więc fakt, że w wielu turystycznych regionach wciąż możemy zaobserwować osoby, które nie przestrzegają choćby podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Oto "przepis na niebezpieczne wakacje". Widok mrozi krew w żyłach  

Jedna z policjantek - Małgorzata Sokołowska, która prowadzi w mediach społecznościowych konto "z _pamiętnika_policjantki", postanowiła opublikować na Instagramie zdjęcie, które pokazuje niezwykle nieodpowiedzialne zachowanie turystów. Zatytułowała je "przepisem na niebezpieczne wakacje". Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdjęcie zostało zrobione nad jeziorem. Widzimy na nim, jak kilka osób wchodzi na deskę SUP. W rezultacie znajdują się na niej dwie kobiety, mężczyzna oraz dziecko, a na dodatek dwa psy. Co ciekawe, tylko zwierzęta mają na sobie kapoki. Dziecko może zaś pochwalić się dmuchanymi rękawkami.  

I jako puentę dodam jedynie, że wczoraj w Polsce utonęło siedem osób 

- czytamy na Instagramie Małgorzaty Sokołowskiej. 

 

Lawina komentarzy pod postem policjantki. "Selekcja naturalna"

O psy zadbali bardziej niż o dziecko.
Po prostu selekcja naturalna. Mi już przeszła chęć zwracania uwagi i przejmowania się bezpieczeństwem innych. Pewna pula ludzi musi się po prostu wyeliminować.
Nie wiem, co ci ludzie mają w głowach.
Pies ważniejszy od dziecka... Pies umie pływać.

Wielu internautów nie mogło przejść obojętnie wobec zdjęcia opublikowanego przez policjantkę. Wielu z nich wskazywało, że "brak wyobraźni dorosłych przeraża". W większości komentarzy przewijał się też fakt, że dorośli postanowili zabezpieczyć zwierzęta o wiele lepiej niż dziecko.  

Więcej o: