Sprawdziliśmy, ile zapłacimy za popularne atrakcje w Polsce. Niektórzy mogą złapać się za głowę

Podróżowanie to nie tylko wylegiwanie się na plaży czy błądzenie w uliczkach nowo odwiedzonych miejsc. Dla wielu turystów ważnym punktem wycieczki są dodatkowe atrakcje, takie jak wizyta w zoo czy wyjście do muzeów. Z jakimi kosztami należy liczyć się w tym roku w tego typu miejscach

Wakacje dobiegają końca, dlatego warto dobrze wykorzystać ostatnie dni. Wcale nie trzeba w tym celu jechać za granice. Świetnym pomysłem może okazać się krótka wycieczka do jednego z polskich miast - przekonacie się, że na miejscu nie brakuje atrakcji.

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Ceny atrakcji w Polsce. Połącz rozrywkę z edukacją

Nauka przez zabawę to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jednym z najpopularniejszych tego typu miejsc jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Odwiedzenie tamtejszych wystaw w wakacje to koszt 42 zł. Osoby, którym przysługuje bilet ulgowy zapłacą 29 zł. 

Podobną atrakcję znajdziemy również w Trójmieście. Jak czytamy na stronie gdyńskiego obiektu, Centrum Nauki Experyment oferuje odwiedzającym interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj zapłacimy zdecydowanie mniej niż w stolicy. Wejściówka normalna kosztuje 25 zł, ulgowa 20 zł, a rodzinna (dla dwóch dorosłych i dziecka) 65 zł. W każdy piątek od 15:00 do 18:00 na miejscu obowiązuje także promocja. W tym czasie za bilety zapłacimy jedynie 10 zł. 

Wypoczynek wśród zwierząt. Odwiedź zoo

A może być tak do zoo? W tym celu warto wybrać się do największego ogrodu zoologicznego pod względem liczby zamieszkujących go zwierząt. We Wrocławiu możecie poznać ponad 10 tys. mieszkańców! Jednak przy kasie biletowej może nas spotkać spore zaskoczenie. Za bilet normalny przyjdzie nam bowiem zapłacić 70 zł, a za ulgowy 60 zł. W cenniku znajdują się także inne pakiety oraz oferty specjalne. 

Co ciekawe, tym razem nieco tańsza będzie wizyta w warszawskim zoo. W sezonie za bilet normalny odwiedzający zapłacą 35 zł, a za ulgowy 25 zł. Dla porównania Gdański Ogród Zoologiczny życzy sobie odpowiednio 40 i 35 zł. 

Aquaparki i parki rozrywki

Jeśli lubicie ekstremalne doznania, to koniecznie zaplanujcie wycieczkę do największego parku rozrywki w Polsce. Energylandia znajduje się w małopolskim Zatorze i oferuje aż 123 atrakcje rozmieszczone na powierzchni 70 hektarów - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Za bilet normalny w sezonie wysokim należy zapłacić 199 zł, a za ulgowy 149 zł. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: