Mazury to cud natury. Ale większość turystów nie ma pojęcia o tym bajecznym miejscu

Mazury nie bez powodu określane są cudem natury. Znajdują się tam liczne jeziora, więc możemy liczyć na piękne krajobrazy, ale też ogrom możliwości wypoczynku. Nie wszyscy wiedzą jednak, że wśród mniej popularnych miejsc są prawdziwe perełki. Ten punkt widokowy jest po prostu bajeczny.

Mazury to niezaprzeczalnie wyjątkowe widoki. Wielkie akweny wodne ukryte wśród drzew i zieleni sprawiają, że wielu osobom aż zapiera dech w piersiach. Ten punkt widokowy nad jeziorem Święcajty znacznie różni się jednak od innych. Wygląda jak żywcem wyjęty z bajki Disney’a.  

Zobacz wideo Marta Wierzbicka na wakacjach na Mazurach

Punkt widokowy nad jeziorem Święcajty. Nie jest popularny, ale to duży błąd 

Na Mazurach można znaleźć najpiękniejsze jeziora w Polsce. I jak każdy region w naszym kraju, mają one swoje najpopularniejsze punkty, do których napływają turyści. Prawdziwe perełki są jednak ukryte, a już na pewno mało znane. A jedną z nich jest punkt widokowy nad jeziorem Święcajty w Węgorzewie. O każdej porze roku podziwiać można niesamowity widok na jezioro Święcajty oraz Półwysep Kalski, który zdecydowanie zapiera dech w piersiach.  

Wybierając się w to miejsce, warto odwiedzić także pobliski cmentarz wojenny założony pod koniec I wojny światowej. Spoczywa na nim 344 żołnierzy niemieckich i 234 żołnierzy rosyjskich. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dotrzeć do punktu widokowego nad jeziorem Święcajty? Zastosuj się tych wskazówek 

Dotarcie do punktu widokowego nad jeziorem Święcajty nie jest trudne. Z Węgorzewa dotrzemy tu ulicą Jasną. Po drodze natrafimy na plażę miejską Kal na Zatoce Paluszek, przed którą należy skręcić w lewo, a następnie podążać do linii brzegu. Jeśli wskazówki nie są wystarczające, to nie musimy się martwić, ponieważ z pewnością trafimy na oznakowania.  

Do punktu widokowego można dotrzeć też inną drogą. Droga z Węgorzewa (krajowa 63), z której należy zejść w prawo za Górą Konopki, również doprowadzi nas do miejsca docelowego.  

Więcej o: