Tego się nie spodziewali na wieży Eiffla. Incydent z pijanymi turystami szybko obiegł sieć

Flagową atrakcją dla wszystkich odwiedzających stolicę Francji jest oczywiście wieża Eiffla. Dwóch turystów ze Stanów Zjednoczonych wzięło sobie jednak tę ideę zbytnio do serca. Pijani mężczyźni włamali się bowiem na obiekt po zamknięciu, po czym... zasnęli. Za drzemkę w luksusie przyjdzie im jednak słono zapłacić.

Pomysłowych turystów nie brakuje, szczególnie jeśli przed zabronionym czynem wypiją kilka drinków lub kieliszków wina. Tym razem odważni eksploratorzy znaleźli się w Paryżu, a dokładniej pod flagową, ikoniczną atrakcją, jaką jest wieża Eiffla. Śmiałkowie wpadli na "genialny pomysł", by włamać się tam po zamknięciu - w "planie doskonałym" przeszkodziła im jednak ilość wypitego alkoholu. 

Włamali się na wieże Eiffla i ...zasnęli! Incydent w Paryżu obiegł świat

Myślisz, że już cię nic nie zaskoczy? Spokojnie, pomysłowych i odważnych turystów, którzy przez własną głupotę trafiają na okładki gazet i portali nie brakuje. Tym razem do incydentu z udziałem podróżników doszło w stolicy Francji - Paryżu. Według prokuratury dwóch amerykańskich turystów zostało znalezionych śpiących na wieży Eiffla. Mężczyźni mieli tutaj utknąć, jednym z powodów miał być alkohol, którego oboje wypili sporo!

Zaczęło się niewinnie, jak to zazwyczaj bywa. Dwóch przyjaciół postanowiło zwiedzać Paryż nocą. Mężczyźni postanowili więc udać się na wieżę Eiffla około 22:40 w niedzielę, 13 sierpnia. Po zakupieniu biletu postanowili jednak nieco urozmaicić zwiedzanie - Amerykanie przeskoczyli więc bariery bezpieczeństwa i skierowali się w stronę schodów. Pijanych turystów odnalazła ochrona dopiero w poniedziałek, zaraz przed otwarciem obiektu do ponownego zwiedzania. Jak powiedział agencji prasowej AFP paryski prokurator: Wydaje się, że utknęli tam, bo byli pijani.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani przez policję w Paryżu, a do prokuratury ma trafić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Ich wakacyjny wybryk nie tylko spowodował opóźnienie otwarcia dla zwiedzających, ale i mógł z pewnością rzutować na portfele Amerykanów. 

Zobacz wideo Dr Majewski: Branża transportowa jest największym problemem jeśli chodzi o emisję CO2 w Europie

Wieża Eiffla uwielbianym miejscem do rozmaitych wybryków 

Historia dwóch turystów, którzy zasnęli na wieży Eiffla to pikuś w porównaniu z innymi incydentami, z którymi muszą mierzyć się lokalne władze. Zaledwie kilka dni wcześniej obiekt został w pośpiechu ewakuowany, po tym jak ogłoszono aż dwukrotnie fałszywe alarmy bombowe. Wówczas personel eskortował odwiedzających ze wszystkich trzech poziomów popularnej atrakcji, a także z placu znajdującego się pod wieżą. 

Z kolei w czwartek, 17 sierpnia doszło do kolejnego incydentu. Tym razem policja aresztowała mężczyznę, który wspiął się na wieżę Eiffla i skoczył z niej na spadochronie. Śmiałek wspiął się na sam szczyt 330-metrowej atrakcji, po czym oddał skok, w ostatnim momencie wymykając się ochronie. Skoczkowi udało się dolecieć do pobliskiego stadionu, niestety tam czekała już na niego policja. 

Więcej o: