Zakopane ma sporą konkurencję. Ta spokojna miejscowość podbija serca turystów

Mówi się, że Zakopane można kochać albo nienawidzić. Z jednej strony wyjątkowy klimat, urokliwe zakątki i ciekawe szlaki, z drugiej - gwar, hałas, wylewająca się z każdego rogu komercja i drogie restauracje. Właśnie dlatego coraz więcej turystów poszukuje innych możliwości, trafiając przy okazji na mniej zatłoczone perły turystyczne. Jedną z nich jest Kościelisko.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo niesłabnącej popularności Zakopanego coraz więcej turystów decyduje się na zejście z utartych szlaków i poszukiwanie mniej zatłoczonych, urokliwych miejscowości. Wówczas wielu podróżnych trafia na niewielką podhalańską wieś w województwie małopolskim - Kościelisko

Zobacz wideo Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Kościelisko podbija serca turystów. "Niepowtarzalny blask"

- Kościelisko ma swój niepowtarzalny urok i blask - piszą internauci na X (dawnym Twitterze). Trudno się z tym nie zgodzić. Ta urokliwa i malownicza wieś podhalańska usytuowana w województwie małopolskim od lat zachwyca turystów o każdej porze roku. Jednym z największych atutów tego miejsca jest brak tłumów i możliwość podziwiania bajkowych krajobrazów w ciszy i spokoju. Przy takich okolicznościach sam spacer wystarczy, by nasycić się magią tego miejsca. 

Jednym z miejsc, które z pewnością warto odwiedzić, jest Dolina Kościeliska. Na każdym kroku można natknąć się tam na niezwykłe widoki i jaskinie. Warto jednak podkreślić, że dolina jest dość popularna wśród turystów, dlatego w szczycie sezonu bywa tutaj tłoczno. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, warto ruszyć w podróż z samego rana, a po dłuższym marszu odpocząć przy herbacie i szarlotce na ciepło, która jest esencją tego zakątka. 

 

Najpiękniejsze miejsca w okolicy 

Miejscem wartym uwagi jest również słynna Jaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej. Wielu podróżnych podziwia przede wszystkim Okna Pawlikowskiego, które znajdują się tuż przy wejściu. Tymczasem im dalej, tym robi się ciekawiej: ciemniej i ciaśniej, jak to w jaskini. Specyficzna aura u niektórych może budzić niepokój, u innych - ekscytację. 

Zwiedzając Kościelisko i najbliższą okolicę nie sposób pominąć popularnej Doliny Chochołowskiej. To  najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich. To miejsce, które zachwyca podróżnych o każdej porze roku. Wielu osobom kojarzy się głównie z wysypem krokusów, które wiosną zalewają tutejsze polany, nadając regionowi bajkowy charakter. 

Więcej o: