Pokazała, jak wygląda pierwsza klasa w Emirates. "To kosztuje więcej, niż zarabiam przez trzy miesiące"

Niewygodne siedzenia, mało miejsca na nogi i nieznośni podróżni - to jedne z najczęstszych skarg na pokładzie samolotu. Na te problemy nie mogą narzekać m.in. pasażerowie pierwszej klasy linii Emirates. Trzeba przyznać, że podróżują w prawdziwie luksusowych warunkach... jednak za ten luksus muszą sporo zapłacić.

Twórczyni internetowa znana pod pseudonimem "dziennikara" to redaktorka social media i miłośniczka podróżowania. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się m.in. ciekawostkami i relacjami z pięknych miejsc, które odwiedziła. W połowie lipca wybrała się do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi. Okazało się, że atrakcje czekały na nią jeszcze przed wylądowaniem w miejscu docelowym. 

Zobacz wideo Pierwsza w Dubaju kawiarnia serwująca posiłki wyłącznie dla psów

Luksus w powietrzu, czyli podróż z Emirates

Na jednym z ostatnich nagrań tiktokerka pokazała, "jak się lata pierwszą klasą" podczas podróży do Abu Zabi liniami lotniczymi Emirates. Miała do dyspozycji własną kabinę urządzoną w odzieniach bieli oraz złota. Całość przywodziła na myśl pokój w jednym z luksusowych hoteli.

Przewoźnik zapewnił jej tableta do korzystania w trakcie lotu, kosmetyki, notes oraz mini barek. Nie zabrakło również akcesoriów na noc. Na miejscu czekała świeża pościel oraz piżama z kapciami. "Dziennikara" postanowiła skosztować także równie luksusowego jedzenia. Zamówiła m.in. kawior, którym zajadała się perłową łyżeczką. Czas umilała sobie także oglądaniem ulubionych filmów na dużym ekranie. 

Leciałam jak księżniczka

- powiedziała na filmie. 

Nagranie hitem TikToka

Film opublikowany 15 lipca zdążył dotrzeć już do blisko 2 mln użytkowników. Niektórzy wyznali, że dla nich do tej pory luksusem było... siedzenie przy oknie lub wyjściu awaryjnym w Ryanairze. 

Ja bym chyba nie spała, szkoda byłoby zasnąć w takich luksusach

- pisała jedna z internautek. 

Smutno się to ogląda, wiedząc,  że to kosztuje więcej, niż ja zarabiam przez trzy miesiące

- czytamy. 

Wielu komentujących zastanawiało się, jaka jest cena tak "królewskiego" rejsu. Znany w mediach społecznościowych steward Gabriel zdradził, że obecnie lot do Warszawy z Dubaju w pierwszej klasie to koszt rzędu 17,5 tys. złotych. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: