Rosjanie nie chcą siedzieć w kraju. Oto gdzie podróżują najczęściej. "To stworzyło napięcia w kurortach"

Sankcje, słabnący rubel i problemy gospodarcze znacząco wpłynęły na życie Rosjan. Jednak mimo licznych utrudnień turyści nie zamierzają rezygnować z upragnionych wakacji. Na ich listach podróżniczych króluje kilka krajów, jednak nie wszyscy miejscowi są zadowoleni z tego powodu.

Problemy wynikające z działań Władimira Putina sprawiły, że wielu Rosjan zostało zmuszonych do spędzania wakacji w kraju. Zamożniejsi obywatele wciąż chętnie podróżują po świecie, planując wakacje w wielu krajach Europy i Azji. Gdzie wybierają się najczęściej? 

Zobacz wideo Rosja zagrożeniem dla polskiej demokracji i wyborów parlamentarnych? Szrot wyjaśnia słowa Dudy

Rosjanie uwielbiają spędzać tu wakacje

Serwis politico.eu zwrócił uwagę na najpopularniejsze kraje odwiedzane przez Rosjan. Jak się okazuje, pierwsze miejsce powędrowało do Turcji. Jest to jedno z nielicznych europejskich państw, które nie zamknęło nieba dla rosyjskich linii lotniczych. Dzięki temu turyści mogą tanio i bezproblemowo podróżować do popularnych słonecznych kurortów, takich jak Antalya i Bodrum. Według szacunków w 2023 roku kraj ten ma odwiedzić nawet 7 mln Rosjan, z kolei aż 145 tys. osób otrzymało tam zezwolenie na pobyt. 

To stworzyło napięcia w kurortach, takich jak Antalya, która jest popularna zarówno wśród Rosjan, jak i Ukraińców

- czytamy. 

Te kraje są popularne wśród Rosjan

Na drugim miejscu uplasowała się Gruzja, którą w ubiegłym roku odwiedziło aż 1,1 mln Rosjan (dwa lata temu odnotowano jedynie 200 tys. turystów). Napływ obywateli do tego kraju przyczynił się do wzrostu licznych napięć. W mediach pojawiły się doniesienia o protestach organizowanych przeciwko rosyjskim statkom wycieczkowym cumującym w portowej miejscowości Batumi.

Ogromną popularnością cieszy się także Tajlandia. Jak donosiła agencja Bloomberg, w ciągu ostatniego roku liczba rosyjskich turystów wzrosła tam o... ponad tysiąc procent. Według oficjalnych raportów już w pierwszej połowie 2023 roku przyleciało tu 791 574 obywateli Rosji.

Na liście znalazły się również Zjednoczone Emiraty Arabskie. Liczba Rosjan latających tu samolotem wzrosła w ubiegłym roku o 63 procent. Turyści podróżują także na Cypr... nazywany przez wielu Moskwą nad Morzem Śródziemnym. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: